Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4842 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Hej.... mam ostatnio bóle kości w nogach, mam wrażenie, że raz bolą mnie stawy, za chwilę mięśnie, czasami wydaje mi się, że bolą mnie żyły i to wszystko od kolan w dół... martwi mnie to... czy to są objawy uboczne po Spryclu? czy to oznacza co innego?

  • Dorotko cieszą takie  wyniki  nas wszystkich. Gratulacje 😊😊😊😊

  • Basiu też mam często takie obolałe nogi. Najbardziej  jak mi schodzi  opuchlizna  

  • Basiu mnie też często bolą nogi od kolan do palców stóp. Biorę Dih i mi pomaga. Pamiętam, że przed rozpoznaniem PBS też bolały mnie nogi właśnie od kolan w dół. Reakcja też jest i na zmianę pogody,reumatyczne historie. Pozdrawiam 

  • Dziękuję bardzo dora1119, Jadziu, Basiu. Basiu jeśli chodzi o bóle stawów, mięśni  to ja tak mam prawie codziennie. Bolą mnie wszystkie stawy.  Być  może prezent to po przebytej  boleriozie. Albo po accordzie. Teraz jak go biorę bóle się nasilily. Dziś byłam  na wizycie i dostałam teve  :). Przy  tevie takich dolegliwości dużo mniej bylo jak wcześniej ja miałam. No i wynik ten 0,005 to po tevie. Ja zawsze wyniki molekularne odbieram przed sama wizyta. Tak co by stresu jak najkrócej mieć  ;). Wczoraj pobierano mi krew, więc za tydzień będzie wiadomo jak przez 3 miesiące accord  działał. Pozdrawiam Was serdecznie dużo, dużo zdrówka  życzę 😍. A dziś będąc u hematolog rozmawiałam z pewnym panem, który też przyjmuje accord.Mowil mi, że też bolą to stawy. Damy radę,z tymi stawami,trzeba leki przyjmować, aby wyniki były dobre. Buziaki

  • Basiu

    Sprycel to też chemia i ma swoje za uszami. Czasami tak może powodować. Mi pomagały po porstu kąpiele w bardzo ciepłej wodzie

  • A ja zmieniłam dziś wkłucie :( z obecnego wkłucia ropa mi poleciała......... przebiłam się w brzuch i już mnie kur mać boli............ już mam wkur............. i już mi się odechciewa wszystkiego.

  • 5 lat temu

    A mnie od jakiegoś czasu przestały boleć stawy. Mam dużo nerwów odnośnie szkoły syna i dodało mi to energi. Oprócz tego przez miesiąc brałam olej z wiesiolka w kapsułkach i nie wiem co pomogło. Nerwy i krotkotrwaly stres może jest pomocny bo mobilizuje do działania a może to wiesiolek

    Wpis edytowany dnia 10-04-2019 09:43 przez hanasz
  • Dzisiaj zamiast Accordu dostałam Nibix, bardzo się ucieszylam. Wprawdzie już się przyzwyczaiłam do accordu, ale przy Nibixu było lepiej.                                                     Nala trzymaj się, pozdrawiam ❤️

  • Witam wszystkich,

    Mam parę pytań odnośnie brania leku Sprycel,

    - jakie bierzecie leki na wątrobę, Ja dotychczas brałem haparegen, ale podczas brania bardzo piekło mnie coś w jamie brzusznej z lewej strony, a jak przestałem brać to jest super, nic nie piecze, nic nie boli:)

    - podczas brania leku Sprycel organizm wstrzymuje mi płyny, trochę mi nogi puchną i mam problem z oddawaniem moczu, wcześniej tego nie było, jakie polecacie leki?

    - po jakim czasie schodzi wysypka, mam ją już prawie 2 m-ce :(

    po za tym w porównaniu do Tasigny którą brałem wcześniej to czuję się rewelacyjnie :)

    Dzieki za wszystkie odpowiedzi:)

    Pozdrawiam:)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat