Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4834 odpowiedzi:
  • ja uwielbiam słodycze i mam  pytanie, dlaczego  ich nie jeść?

  • Elu, Nala wróciła z bocianami po 500+ 😂 /Nalu to zarcik/. Ja osobiście unikam słodyczy, chociaż nie powiem że nie lubię, ale wiadomo że słodkie to pozywka dla bakterii. Oczywiście od czasu do czasu nie odmawiam. Pozdrawiam 

  • 5 lat temu

    Jeśli chodzi o słodycze to nie jadam w ogóle przed choroba, jak zaczęli mnie leczyć to jadlam lody, wychodziłam z domu specjalnie do cukierni i kupowałam torty na wagę żeby zjeść i z nikim się nie dzielić. Smak jaki wtedy czułam był nie do opisania. A teraz myślę ze jak komórki białaczkowe dostawały czadu od leków i obumierały w tysiącach dziennie to potrzebowały energii żeby przeżyć i cukier im jest potrzebny. Im mniej ich było tym mniejszy apetyt na słodkie. Przypuszczam ze coś w tym jest

  • 5 lat temu

    a ja nie mogę sobie odmówić słodyczy... jak teraz biorę mniejszą dawkę Sprycla to nie mogę się opanować od słodyczy, Wcześniej przy większej dawce nie miałam w ogóle apetytu... nawet na słodycze no i schudłam 10 kg... a teraz.... hm… muszę się wziąć za siebie...

    NALA!!!!  - NARESZCIE JESTEŚ.... BARDZO SIĘ MARTWIŁAM O CIEBIE...

  • Dora1119 - słodycze czyli cukier w wątrobie przekształcane są na tłuszcz. Czyli wątroba musi więcej, wydajniej, ciężej pracować, a co za tym idzie jest bardziej zmęczona. A jak już pisałam, Tasigma zaczyna wchłaniać się przez naszą wątróbkę. To tak jakby - nie dolewać oliwy do ognia.

    No i też Jadzia ma rację - cukrem odżywiamy nasze złe bakterie.

  • Jadziu - :) :) :)

  • BasiuM - dziękuję bardzo!!!!! To bardzo miłe co napisałaś!!!

    A co do słodyczy - im więcej ich się jada - tym więcej ich się chce. To takie błędne koło, jak narkotyk.

    W fundacji na zajęciach robiłyśmy gofry z kaszy jaglanej i bananów. Pyszne, nikt nie wiedział, że to kasza jaglana a od bananów były takie słodziutkie. Z tym że, te gofry były po prostu bardzo zdrowe. Może przejdź na takie gofry???

  • dziewczyny dziękuje  bardzo. Będzie  mi ciężko rozstać  się  ze słodkościami, ale na pewno je mocno  ograniczenia 

  • Nala, a co tam..... można Pozartowac. Pozdrawiam 🙂 ❤️ ❤️ ❤️ 

  • Dora1119 - nie musi być ciężko. Na pewno organizm będzie się domagał, bo słodycze jak narkotyk. Rób to stopniowo. Nie kupuj nic na zapas bo to kusi. A jak będzie Ci się chciało coś....... to chrup orzechy, migdały, słonecznik i zajmiesz tym myśli. Jedz banany - zastąpią cukier. Sama się zorientujesz, że będziesz chciała coraz mniej i mniej słodyczy. A potem nastanie ten dzień kiedy popatrzysz na słodycze i powiesz bleeee :)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat