Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4850 odpowiedzi:
  • Nala trzymamy kciuki. Za te zera, bo one dla nas są bardzo ważne. Pozdrawiam serdecznie ❤❤❤❤

  • 6 lat temu

    hej.... od dzisiaj mam przyjmować Sprycel zamiast Imatinibu Accord. Mam neutropenię, zaczęły mi się robić afty w jamie ustnej... Czy  ktoś miał taką zamianę leku? czy jest on mniej toksyczny?

  • BasiuM - sprycel ja też jadłam przez rok

    To jest bardzo dobry lek!!! Odżyłam po nim, zero nudności, tańce, hulanki i zabawy na spryclu do białego rana. Ma swoje wady, ale nie każdego one dotyczą, więc nie mam sensu sobie tym głowy zawracać

  • Dora - dziękuję bardzo

  • 6 lat temu

    Dzięki Nala.... mam nadzieję, że mnie nic brzydkiego nie dopadnie .... Podoba mi się to przynajmniej, że nie trzeba popijać szklanką wody i jest biały a nie ceglasty no i mniejszy od Accordu... ale mam radochę - jakby nie było innych problemów.... mam znowu kryzys psychiczny.... a w lipcu mam kolejne badanie szpiku, już mam cykora, nie chcę być znowu kłuta w kość...

  • BasiuM ja  straszna panikara jestem :).Naprawdę.  Ale pobierania szpiku juz się nie boję.  Miałam pobierany parę  razy Pierwszy raz to był koszmar.Ale nastepne pobierania robila mi młoda p.doktor o cudownych dloniach. Prawie bezbolesnie. Po roku jak wyniki były już ok przestali mi juz pobieranie szpiku I powiem Ci,że  wolę  pobieranie szpiku niż  wizytę  u  stomatologa:). Mi pomagala  rozmowa  podczas pobierania i głębokie,spokojne oddychanie..Ja przyjmuję  imanitib teva. To jest dopiero wyzwanie. Ileż  się muszę  namęczyć, żeby  go połknąć.  Pozdrawiam:)

  • Zdrówka  wszystkim tu piszącym  życzę i  pozdrowionka przesyłam☺

  • 6 lat temu

    Dzięki Dorotko - też zdrówka życzę 😉

  • A ja wiem, napisz do mnie. Pozdrawiam 

  • Basiu- wiesz, u nas już się szpiku nie pobiera. Znaczy pobiera ale z krwi. Przykre to że niektórych szpitalach jeszcze się pobiera tradycyjnie szpik do badania. Podpytaj jak jest u Was. Ja już chyba 8 lat mam badany szpik z krwi normalnie z ręki



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat