Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4850 odpowiedzi:
  • Malinka81 - mi lekarz zabronił przebywania na słońcu. Kiedyś na wakacjach pod koniec dnia siadłam na słoncu a rano nie miałam twarzy bo taka była spuchnięta. Więc biorąc imatynib kryłam się latami przed słońcem. Teraz też w zasadzie słońca unikam. Rano lub późnym wieczorem wystawiam buzię na chwilę do słonka

  • Malinka - teraz jest najlepszy czas na zbieranie pokrzywy. Jedź gdzieś do lasu, na wieś, nazbieraj młodych liści pokrzywy. Zrób napar. Jest moczopędny i oczyszczający. Powinno pomóc na opuchliznę

  • Rozmary – niestety ale opuchnięcia też występują. Miałam wszystko o czym piszesz (poza bólem bioder)

    Co pomaga??? To zależy. Raz pomagały mi gorące kąpiele, kupiłam w aptece jakieś olejki eteryczne rozluźniające i dodawałam do wanny,

    Innym razem potrzebowałam zimnych okładów. W aptece kupiłam sobie takie woreczki żelowe które chowa się do lodówki. Czasami wystarczyła maść końska chłodząca. Ale i tak uważam że najlepsza była kapusta. nasza zwykła kapusta. Najpierw liść rozbijałam aby trochę soki puściło, nakładałam na obolałe miejsce i wiązałam bandażem. Spałam z tym.

  • Retyja

    Dora

    macie wspaniałe wyniki!! Bardzo się cieszę

    Na spotkaniu prof. Jędrzejczak mówił, że jeśli przez 2 lata pacjent ma dwa zera po przecinku można próbować odstawiać lek.

  • Nala czy miałam już następne wyniki, po tych jak mialaś0,00

  • 6 lat temu

    Nala123 - dobry duszku dziękuję za cenną informację, nie wiedziałam że od 0,00 można zacząć. Dobre wieści od poniedziałku, trzeba się cieszyć chwilą nawet jeśli czasami nie wszystko się udaje.

  • Interesujące.
  • Zgadzam się.
  • Dora - ja kolejne badania mam jakoś w czerwcu. Bardzo mnie ciekawi co będzie tym razem

  • Retyja - oj... jakie to miłe! Akurat dziś boli mnie głowa (burza u nas i pada deszcz) a tu takie ciepłe słowa - niczym ibuprom na moją głowe. Dziękuję bardzo!!!!!

    Tak, wielkie zera kojarzą się ludziom z niczym, ale dla nas same zera to wspaniałe wieści!!!



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat