Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4898 odpowiedzi:
  • Hej Tatka☺️  jak Twoje wyniki? Nadal jesteś na dawce 600? 

  • JadwigaP jak się czujesz przy Covidzie, czy mocno Ci dokucza, jak przypuszczasz gdzie mogłaś się zarazić ? Wszystkim chorującym życzę dużo siły. Pozdrawiam B.B.
  • 3 lata temu

    B. Bednarska nie wiem gdzie. Starałam się bardzo uważać, maski, rękawiczki, chusteczki i środek dezynfekcyjny ale widać to wszystko było mało. Pierwsze 3 dni miałam objawy grypowe, bez wysokiej temperatury a raczej osłabienie. Trochę kaszel. Wogole ludzie nie dbają, tłocza się jeden na drugiego, maski pod nosem. Wypełniają ankiety jednym długopisem, każdy chce być pierwszym. Przykre to ale prawdziwe. Pozdrawiam, dbajcie o siebie. ♥️ 

  • 3 lata temu

    Hej Polineczka, moje wyniki ok, trochę czerwone krwinki mi spadły - dostałam żelazo i nadal dawka 600 mg . Trzymajcie się

  • super Tatka, trzymajcie się.

  • 3 lata temu

    dzisiaj dostałam szczepionkę narażone czuje się dobrze nic się nie dzieje

    Jadwiga trzymam kciuki pozbądź się tego szybko .pozdrawiam🙂😍

  • Mam pytanie.Czy wy jako chorzy na CML jeździcie normalnie na wakacje i korzystacie z uroków wiosny i lata?Moja mama jest chora ,1miesiac bierze tabletki Glivec dawka 400 boi się wyjść nawet na spacer i chodzić po słońcu jak jest miła wiosenna pogoda i max 15 stopni.Jak wy sobie radzicie latem i wiosną jak jest słońce?

  • było już o tym obszernie parę stron wcześniej... wystarczy cofnąć się a znajdzie się odpowiedzi na wiele wiele pytań.

  • 3 lata temu
    Lidka3232 Słońce nas nie zabija. Po paru miesiącach nie ma żadnych objawów choroby. Jedynie badania molekularne wykazują obecność BCR-ABL. Ja po dwóch miesiącach wróciłem normalnie do pracy. Tak więc wakacje, wypoczynek jak najbardziej wskazany. Oczywiście na słońce trzeba uważać, ale to dotyczy wszystkich. Poza tym każdy reaguje inaczej na leczenie. Pierwsze tygodnie są ciężkie, ale później jest dobrze.
  • 3 lata temu

    Normalnie jeżdżę na wakacje, siedzę na słońcu. Teraz może bardziej pilnuje żeby smarować się kremami z filtrem.Mam małe dzieci i całe wakacje spędzam na plaży nad jeziorem lub morzem. Jednak rzeczywiście skóra reaguje trochę inaczej, przy długim przebywaniu na słońcu bez dobrego kremu, pojawiają się u mnie przebarwienia, czasami wysypki. Ale myślę, że to jest sprawa indywidualna. Można, nawet trzeba żyć normalnie. :)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat