Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4898 odpowiedzi:
  • Jadwiga, to artykuł z 6.03. myślę że najbardziej aktualny...

  • Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło w komunikacie, że nowe zalecenia wydano po zasięgnięciu opinii Zespołu ds. Szczepień Ochronnych oraz Rady Medycznej działającej przy Prezesie Rady Ministrów. Stwierdzono w nim, że szczepienia osób z potwierdzoną wcześniejszą infekcją SARS-CoV-2, niezależnie od intensywności objawów, zaleca się przeprowadzać, zachowując odstęp w granicach 6 miesięcy od zachorowania (nie dłużej niż 180 dni).

  • 3 lata temu

    Pacjentów z chorobami przewlekłymi nie obejmuje zasada odraczania szczepienia o sześć miesięcy, jeśli przeszli oni zakażenie SSARS-CoV-2

    Z racji tego, że miałam ostatnio bliski kontakt z chorymi trochę zgłębiłam temat. Z tego co wyczytałam to ozdrowieńcy z grupy 0, szczepieni byli około miesiąca po chorobie. Znalazłam też artykuł w którym zalecano szczepienie, przy wystąpieniu lekkich objawów lub przejściu choroby bezobjawowo, już po 10 dniach. Niektórzy zalecali oznaczenie przeciwciał i podjęcie decyzji w zależności od ich ilości. Podsumowując prawie tyle opinii ile artykułów.

  • 3 lata temu

    Ja też znalazłam art. z 21.01.21r, że ozdrowiency z chorobami przewleklymi powinni się szczepić 4-12 tygodni po przechorowaniu na covid. Ponad 3 miesięczna odległość szczepienia może być ryzykowna. I ja chyba w to wierzę bo zaczyna się zageszczac od informacji. Życie zweryfikuje wszystko. Trzymajcie się. 

  • Witam, kończąc mój temat szczepienia pierwszą dawką Pfajzera, melduję że w drugim dniu czuję się super. Reasumując poza znośnym bólem mięśnia w miejscu wkłucia...nic specjalnego się nie działo. No może wczoraj takie senne samopoczucie ale pewnie to w związku z pogodą która była wyjątkowo kapryśna. Jestem ciekaw co będzie po drugiej dawce...mam nadzieję że tak samo spokojnie... pozdrawiam Wszystkich serdecznie życząc zdrowia.

  • 3 lata temu

    No mam jeszcze taki temat odnośnie przesłania lekarstw, które odbieramy w swoich szpitalach. Bo myślę się zwrócić o przesłanie ich dokąd nie będę zaszczepiona. Może ktoś z Was coś doradzi. Pozdrawiam 

  • 3 lata temu

    Witam serdecznie:) Jestem po drugim szczepieniu przeciw covid. Samopoczucie ok ale martwi mnie powiększony i bolesny węzęł nad obojczykiem po stronie wkucia. 

    Zastanawiam się czy samo minie, czy będzie wymagało leczenia?

    Czytałam, że takie powikłania mogą się zdarzyć po szczepieniu, więc chyba to nic poważnego...hm

  • Mam dylemat...małżonka ma COVID, gorączkuje, lekarz powiedział aby nie brać Ibuprofenu, tylko coś na bazie paracetamolu...I tu moje pytanie, co my ludzie chorzy na CML mają brać na gorączkę gdy zdarzy się zachorować!? Bo podobno Paracetamol nie jest wskazany?

  • 3 lata temu

    z tego co wiem my paracetamolu nie mozemy

  • 3 lata temu
    Arturecki co dr to opinia, mojej corce kazal brac nie paracetamol tylko ibuprom, jeszcze komus innemu slyszalam ze nurofen. My oczywiscie nie paracetamol bo obciaza dodatkowo watrobe tylko ibuprom. Pozdrawiam


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat