Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Mariola68 trzymam kciuki :-) nala123 uściski i gratulacje dla Patiego :-)
  • Dziękuje za to że jesteście ze mną i tak mnie wspieracie <3 <3 <3 <3 <3 <3
  • Ja tez dolaczam sie do trzymania kciukow. Tak sie wciagnelam w te forum ze ciagle zagladam. To uzaleznia jak fb ?
  • Hejka. Kochani powiedzcie mi prosze czy NIBIX to chemia. Cos iwoska25 wspomniala o tym, ale chemie nie mozna byloby brac cale zycie prawda? Przepraszam ze zadaje takie pytania, ale moja dr nic mi na ten temat nie powiedziala. Zreszta wizyta trwa 5 minut, kupa ludzi i nigdh nie ma czasu dla mnie. Powiedziala mi tylko tyle, ze to jest lek nowej generacji.
  • Hejka. Kochani powiedzcie mi prosze czy NIBIX to chemia. Cos iwoska25 wspomniala o tym, ale chemie nie mozna byloby brac cale zycie prawda? Przepraszam ze zadaje takie pytania, ale moja dr nic mi na ten temat nie powiedziala. Zreszta wizyta trwa 5 minut, kupa ludzi i nigdh nie ma czasu dla mnie. Powiedziala mi tylko tyle, ze to jest lek nowej generacji.
  • Malinka81 leczenie PBSz jest formą chemioterapii celowanej tzn. Leki takie jak imatinib, nilotinib, dasatinib są właśnie taką terapią, która celuje w konkretny gen, który został uszkodzony i blokuje dalszą mutację :-)
  • Malinka na skurcze i bóle aspargin 3razy dziennie 2 tabletki. Ale to max po dwóch miesiącach przechodzi i nie będziesz nawet czuła że bierzesz tą chemie. A ta Twoja Pani doktor to jakaś straszna jędza, kopnął bym ją w d... Gdybym wiedział która to;-). Mój lekarz odpowiada na wszystkie pytania i jestem z niego bardzo zadowolony. Ja na szczęście mam taką mentalność ze choroba nie przejalem się w cale. Traktuje ją jak grype i wolę białaczkę jak cukrzycę jak ktoś tu porównał :-). 11 maja mija pierwszy rok.
  • Malinka - lekarze - przynajmniej u nas - starają się nie używać słowa chemioterapia bo to paraliżuje ludzi i wypadają w panikę. Ale tak, imatynib to chemioterapia celowana. Ale na szczęście taka inteligentna, że masz swoje włosy i choroby nie widać
  • Misiek - to świętujemy Twój roczek!!! Brawo Ty :D :D :D
  • Misiek oby tak dalej SUPER !!! :D :D :D :D :D :D :D


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat