Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Malinka - sugeruję posłuchać się Iwoski hahahahahahaha. Dodatkowe uprawnienia Ci się należą. A ja na imatibie czułam się tak doskonale, że nikt mi w chorobę nie wierzył. A kiedyś na prywatnym Ci napisze jak szalałam mimo choroby i leków :D :D :D :D :D :D Tak więc i u Ciebie będzie tak dobrze!! W służbach mundurowych powiadasz pracujesz? A chodzisz w mundurze??
  • 7 lat temu
    Mam do Was pytanie bo się trochę martwię. Zrobiłem sobie wczoraj badania morfologii ogólnej i mam leukocyty troche podwyzszone 10,6. Ale ostatni tydzień ogólnie mnie łapie gardło i katar. A wizytę w przychodni hematologicznej mam dopiero za miesiąc. Wyniki na ostatniej wizycie dwa miesiące temu miałem dobre bo mmr było 0,02, a morfologia ogólna było ok. Czy przez ta pogodę czy coś powraca?
  • Nala123 tak chodze w mundurze. Iwoska25 ja z wnioskiem udalam sie do mojego lekarza rodzinnego wojskowego i on powiedzial ze nie wypelni mi tego zaswiadczenia bo ja nie jestem pracownikiem cywilnym i nie moge starac sie o takie orzecznictwo. Musialabym stanac przed komisja wojskowa, pod ktora ja podlegam Widzisz chyba to jest roznica pracownik cywilny a mundurowy. Pozdrawiam i dziekuje Dziewczeta za tak duze zaangazowanie. Ciesze sie ze jest takie forum ?
  • Juras - ja bym się nie denerwowała na zapas tymi leukocytami. I tak są ok. Pogoda do bani, bardzo dużo osób teraz choruje. Skoro cos Cię łapie to Twoje leukocyty wzrastają aby Cie bronić. Katastrofą było, kiedy ja leżałam z zapaleniem zatok a moje leukocyty nawet nie drgnęły - organizm prawie sam się nie bronił. A Twój jednak produkuje leukocyty!!! To co pisze to wiedza od mojego hematologa. Będzie dobrze!!! A skoro miałeś MMR 0,02 to cudownie!!!
  • Malinka - w mundurze powiadasz!!! Fajnie to musi wyglądać! Czyli silna babka jesteś!!!! No pięknie!!!
  • malinka81 - oczywiście zgadzam się z tym, że lekarz wojskowy ci niczego nie uzupełni, natomiast musisz poprosić o uzupełnienie zaświadczenia swojego hematologa - z zaświadczeniem od rodzinnego nic nie wskórasz - musisz mieć dokumentację ze szpitala, wyniki z badań molekularnych lub wynik z pobrania szpiku itp, niestety razem z dobrodziejstwem posiadania białaczki dostałaś się pod opiekę NFZ i tutaj to całkiem inaczej działa. Lekarz specjalista hematolog musi ci uzupełnić zaświadczenie i najlepiej żeby ci wpisał że to co przyjmujesz to chemioterapia (bo imatinib i Tasigna to jest chemia) wtedy dostaniesz na komisji w zespole orzekania stopień znaczny i tak ja pisałam wcześniej w pracy z tego orzeczenia nie skorzystasz ale poza pracą daje to bardzo wiele ulg - trzymam kciuki w starciu z biurokracją :-)
  • Malinka,ogólnie czuję się nieźle,cały czas zmagam się z opuchlizną tj.twarz i nogi. Kontroluj swoją wagę,ja przytyłam 10kg i też biorę nibix :D
  • 7 lat temu
    Dzięki Nala 123 za zainteresowanie moim pytaniem. Pozdrawiam i życzę zdrówka!
  • :D :D :D Trzymaj się :D :D :D i pisz :D :D :D
  • Dora1119 - a to woda Ci się odkłada???


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat