Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Malinka - A więc tak.... 10 lat temu na początku choroby kiedy miałam 140 tysięcy leukocytów tak jak Ty przez 2 lub 3 tygodnie dostawałam hydroxycarbamid i milurit. Potem dostałam imatynib. Jadłam go chyba 3,5 roku. Ale źle go znosiłam. I nagle moja lekarka mówi do mnie masz Tasigme. Pytam dlaczego, a ona odpowiada bo tak. Więc się bardzo zdenerwowałam, zabrałam lek i poszłam do domu.
  • Fajnie piszesz, w taki sosob, ze czytajac Twojego posta sama do siebie sie usmiecham. Dziekuje za odpowiedz nela123
  • Witaj malinka81 mnie zdiagnozowano 2,5 roku temu - z twierdzeniem że z tym się żyje jak z cukrzycą - no i tak jest - co miesiąc wizyta badania i porcja witaminek (Tasigny) codziennie a do pracy wróciłam po miesiącu od diagnozy bo praca to najlepsza terapia antydepresyjna jaką miałam :-)
  • Witaj iwoska25. Musisz miec silna psychike skoro po mcu wrocilas juz do pracy. Zreszta duzo tez zalezy jaka sie prace wykonuje. Ja pracuje zmianowo po 13 godzin, w tym nocne zmiany i w roznych warunkach. Chce wrocic do pracy, ale mysle ze dr mnie nie dopusci dopoki nie unormuja sie moje wyniki i moj organizm nie przyzwyczai sie do witaminek.
  • Witaj iwoska25. Musisz miec silna psychike skoro po mcu wrocilas juz do pracy. Zreszta duzo tez zalezy jaka sie prace wykonuje. Ja pracuje zmianowo po 13 godzin, w tym nocne zmiany i w roznych warunkach. Chce wrocic do pracy, ale mysle ze dr mnie nie dopusci dopoki nie unormuja sie moje wyniki i moj organizm nie przyzwyczai sie do witaminek.
  • Malinka witaj w gronie ,ja też o chorobie dowiedziałam się w ten sam sposób co ty.do pracy wróciłam po trzech miesiącach. Radziłabym ci wystąpić o ustalenie stopnia niepełnosprawności.mogłabyś mieć łatwiej w pracy.POZDRAWIAM POWODZENIA :D
  • Hej dora1119. Chcialam starac sie o przyznanie orzeczenia o niepelnosprawnosci, nawet wzielam juz wniosek. Jednakze nie moge ubiegac sie o takie orzecznictwo, gdyz pracuje w sluzbach mundurowych, a tu obowiazuje inne zasady. Apropo choroby to jak sie czujesz? Jakie masz teraz wyniki?
  • Malinka81 - dziękuje za miłe słowa!! <3 <3 <3 Tak praca to nasz najlepszy przyjaciel! Nie masz czasu myśleć o chorobie, ale jak będziesz do nas często zaglądać, to zobaczysz że w ogóle o chorobie zapomniesz. :D :D :D Tylko, że praca pracy nie równa. Ja miałam pracę biurową, nic nie nosiłam, nigdzie nie chodziła, Ty piszesz o pracach na zmiany. to na pewno męczące. tak koniecznie poszperaj w przepisach co robić aby Ci było lżej. Iwoska ma wiedzę w tym temacie!!!
  • Hej dora1119. Chcialam starac sie o przyznanie orzeczenia o niepelnosprawnosci, nawet wzielam juz wniosek. Jednakze nie moge ubiegac sie o takie orzecznictwo, gdyz pracuje w sluzbach mundurowych, a tu obowiazuje inne zasady. Apropo choroby to jak sie czujesz? Jakie masz teraz wyniki?
  • malinka81 orzeczenie sobie zrób w Powiatowym Zespole Orzekania - napewno ci się przyda poza pracą np. Ulgi na transport, wejściówki do muzeum na basen itp. a to nic nie kosztuje - a co do twojej pracy to pytanie czy lekarz medycyny pracy dopuści cię do pracy - pamiętaj to że zwolnienie powyżej 30 dni to obowiązkowa wizyta u lekarza na badaniu kontrolnym a wszystko zależy od rodzaju stanowiska pracy - jeśli potrzebujesz więcej info odezwij się


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat