Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Czy odczuwał ktoś bóle nóg po imatinibie? Leczę się od dwóch miesięcy, a od kilku dni mam straszne bóle - najpierw wydawało mi się , że stawów (takie promieniujące), a teraz mięśni w udach i kolan. Jak długo w ogóle odczuwaliście działania niepożądane leku po rozpoczęciu kuracji? Czy to jest normalne, że w morfologii mam teraz wszystko w dolnej granicy normy albo poniżej? Wizytę u lekarza mam za tydzień, więc pewnie rozwieje niektóre moje wątpliwości, ale mimo wszystko będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
  • nala123 dzięki za wsparcie, jestem z Lublina :-)
  • lobazka ja po imanitybie skutki miałam przez około 4 miesiące i były to ròwnież bòle kolan i całych nòg ale minęły dość szybko w wielkim kryzysie brałam ibuprom i gorącą kąpiel a co do wynikòw to moje też były w dolnej granicy normy szczególnie białe i hemoglobina
  • lobazka - ja na początku po imatinibie tez miałam bóle, ale raczej kości i ogólnie stawów. Ból był czasami okropny, ale ja z kolei mroziłam nogi - kładłam na nogi mrożoną marchewke z groszkiem, bo była to duża paczka. Po trzech miesiącach tańczyłam już w klubie bo zapomniałam o wszelkich dolegliwościach. Tobie na pewno też to minie. Osoby które poznawałam w poczekalni tez się na taki rodzaj bólu skarżyły i potem wszystko minęło. Lekarz mi mówił, że po prostu organizm musi się przyzwyczaić do leków. Będzie dobrze, zobaczysz. A i ja też miałam wyniki na dolnej granicy. Ale po kilku miesiącach wszystko wróciło do normy.
  • Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Taką mam właśnie nadzieję, że wkrótce wszystko się jakoś unormuje. Na razie zaciskam zęby i ganiam za moim półtora rocznym szczęściem :)
  • Już po wizycie :-) krótko zwięźle: po powrocie od soboty na pełną dawkę 800 Tasigny - mdłości,bòle głowy, bòle nòg (jak na początku po imatinibie), osłabienie, kiepski sen - kolejne opakowanie i za 3 tygodnie badania i wizyta a badania cyto koło grudnia. Bardzo bym chciała żeby te skutki jak najszybciej minęły bo w pracy ledwo daję radę.......gdyby nie fakt że w domu mnie straszna depresja bierze to poszłabym na l4 a tak chociażby na chwilę muszę się zmobilizować i ogarnąć pracę dom i czterolatka :D Chyba tylko on i mąż dają mi siłę <3
  • Przez to wszystko zapomniałam napisać że duszności minęły :-)
  • Czesc kochani-to moj pierwszy raz tutaj. Choruje na CML od 7 lat i od poczatku bralam imatynib. Przez te wszystkie lata bylo wszystko ok, miesiac temu po tak dlugiej przerwie znow pojawil sie slad bcr-abl. Troche sie podlamalam,poniewaz jestem przed trzydziestka i zaczynam intensywnie myslec o dzidziusiu. Czy mozecie podzielic sie swoimi doswiadczeniami z macierzynstwem? W jakim stanie zdrowia decydowalyscie sie na malenstwo? Pozdrawiam :)
  • Nigdzie nie widziałam informacji o możliwości zajścia w bezpieczną ciążę przyjmując imatinib ale gdzieś mi mignęła informacja że na interferonie coś można myśleć. Sama trochę się tym interesuję bo nigdy nie chciałam aby moje dziecko było jedynakiem ale jestem dopiero na początku drogi do remisji więc ciąża to temat dalszy :D
  • Witam Witaj iwoska25 - przykro mi, że masz aż takie dolegliwości. Ale może choć marne to pocieszenie - to dobrze, że przynajmniej duszności minęły. Ja jednak głęboko wierzę, że to wszystko minie. Lekarz mi to tłumaczył tak, że powolutku organizm się do tego przyzwyczaja. Nie wiem jak u Ciebie, ale tu we Wrocławiu jest piękna pogoda i mnie z kolei to bardzo pomaga. Chodziłam dziś po słońcu 30 min i czuję się o niebo lepiej. A niestety mam pierwszą grupę inwalidzką i skazana jestem na pobyt w domu, zresztą i tak na nic siły nie mam. Tak więc mimo bólu, nie polecam L4. Kiedy ja zachorowałam mój syn miał 9 lat. On był dla mnie najlepszą chemioterapią. Fajnie, że masz maluszka, który zmusza Cię do działania. Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat