Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • 10 miesięcy temu
    Hans dobrze cie słyszec ze u ciebie wszystko ok
  • Proszę o interpretacje wyników mam skazę krwotoczna na nogach okresowo, potworne zmęczenie bóle nóg bóle głowy zawroty zaburzenia widzenia ostrość węzły pachwinowe powiększone o prawidłowej strukturze ale twarde i się nie ruszają 

  • 10 miesięcy temu

    jola13, usun dane osobowe. Podawanie pelnego imienia, nazwiska, adresu i nr pesel w internecie nie jest bezpieczne.  

  • nie mogę usunąć postu 

  • Proszę o zgłoszenie tego postu do usunięcia nie mogę nic zrobić 

  • 10 miesięcy temu

    jola13 z twoich badań to bardziej na Czerwienice wygląda. Idź do hematologa. 

  • 10 miesięcy temu
    NA szybki rzut oka to bardzo znaczna tzw agranulocytoza czyli znaczne obnizenie poziomu neutrocytow. To jest niebezpieczne bo zakazenie bakeryjne moze byc niebezpieczne. Konieczna wizyta u hematologa. Hemoglobina i hematokryt lekko podwyzszone i achkolwiek wartosci minimalne to wrt bo hematolog tez na to rzucil okiem. Prosze sie nie przejmowac wartosciami % - te zawsze sa rozjechane w zaleznosci jak absolutne wartosci sie poukladaly - zawsze patrzymy na absolutne wartosci.
  • 10 miesięcy temu
    Ta witryna mnie irytuje - nie mozna cytowac ani edytowac wlasnych postow...masakra jakas


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat