Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3282 odpowiedzi:
  • dzięki kominiar za informację że dają takie leczenie, wiem że kiedyś ta informacja się przyda dla mojego taty i reszty grupy, pozdrawiam i zdrowia 

  • Dodam tylko że leczę się w WCO Gdańsk. Leczenie ma.trwav.rok. Decyzja po pobraniu szpiku ( zajęty w 90%) bo morfologia w miarę trzyma. Dam znać jak już będę wiedział co i jak z delecjami

  • a wiesz czy to leczenie to z badań klinicznych czy takie już refundują? (Jeżeli możesz powiedzieć)

  • Wiesz co nie pytałem nawet. Miałem taki mętlik w głowie że dopiero wieczorem wszystko na spokojnie poukładałem. Ale coś wspominała o badaniach i wypełniała jakąś kartę (cirs?)

  • Ważne że dostaniesz leczenie na które zasługuje każdy pacjent, z oba nowoczesnymi lekami

  • 1 rok temu
    "Czesc. 8.08 zaczynam leczenie. Czekam tylko na wyniki badań w kierunku delecji ( oby były ujemne). Lekarz zaproponaowałą Obinutuzumab + wenetoklaks. Jest to pierwsze moje leczdenie. Schemat chyba nie najgorszy co?" To najlepsze co mozesz dzisiaj dostac na swiecie. Rokowania sa rewelacyjne lacznie z calkowitym "wyleczeniem". Trzymam kciuki....
  • @Hans Witaj, a jak u ciebie zdrowie?

  • One nie było delecji jeszcze. Dzięki za opinie na temat leczenia. Od razu lepiej się człowiekowi robi 🙂

  • kominiar napisał:

    Oby nie było delecji jeszcze. Dzięki za opinie na temat leczenia. Od razu lepiej się człowiekowi robi 🙂



  • Hans a czy przy leczeniu wenetoklaksem i gazyvaro tez bierze sie jakies antybiotyki zapobiegawczo?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat