Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • 1 rok temu
    ostrzegam przed uzytkownikiem Pawel45...ewidentnie szuka kolejnych chetnych marzacych o cudownych wlewach z witaminy C..... Witaj, przeczytałem o chorobie i pomyślałem, że napiszę by polecić człowieka, który może pomóc. Dowiedziałem się o tym panu od osoby, którą wyleczył z raka. Mnie i mojej rodzinie w innych sprawach także pomógł. www.popko.pl/co,uzdrawiamy,page.xhtml www.popko.pl/podziekowania.xhtml www.popko.pl/po,konsultacjach,page.xhtml Jest też opcja z której nie korzystałem - że samemu można sobie pomóc. www.popko.pl/uzdrawianie,zbigniew,jan,popko.xhtml . Kontaktować się można telefonicznie (bez znaczenia jeśli chodzi o skuteczność, czy osobista wizyta czy przez telefon). Zachęcałbym by poczytać, bo pomoże to rozwiać wątpliwości i dzwonić albo samemu działać - wielu ludzi otrzymało pomoc, to dlaczego u Ciebie miało by być inaczej? Pozdrawiam
  • cichy3031 napisał:

    witam u mnie poHCR 3lata był spokój teraz wEzły zaczeły rosnąc morfologia słaba płytki najnizej były 26 tys teraz podniosły sie po ecortonie to neutropemia weszła

    Życzę zdrowia, musi być dobrze👍

  • hans napisał:

    mam w czolowce napis "hans, Wygrał"....co ja wygralem??? narazie jestem w zdrowiu ale czas pokaze...PRZEWLEKLA choroba to jest choroba na lata niestety....

    Plus taki że jest przewlekła i są tworzone nowoczesne leki, może do nas kiedyś dotrą, czas pokaże 

  • wróciłem z IHT wezły po 3 4 cm neutrofile w dół ogólnie słabo
  • Przykro mi Cichy😞, informuj nas na bieżąco, trzymaj się i zdrowia 

  • U mojego taty minął rok od zażywania ibrutinibu, oby jak najdłużej

  • Czesc. 8.08 zaczynam leczenie. Czekam tylko na wyniki badań w kierunku delecji ( oby były ujemne). Lekarz zaproponaowałą Obinutuzumab + wenetoklaks. Jest to pierwsze moje leczdenie. Schemat chyba nie najgorszy co?
  • 1 rok temu
    Schemat idealny. Leczenie 24 miesięczne ?? Pierwsza linia ?? Jaki ośrodek jak można wiedzieć ??
  • Jeden z najlepszych jakie są dostępne, oby dwa bardzo nowoczesne leki i terapia krótka, u wielkości pacjentów gwarantuje długotrwałe remisję, jest również mnie toksyczna niż z wykorzystaniem rytuksymbabu

  • +taki że jeszcze pierwsza linia leczenia bez chemioimmunoterapii 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat