Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3283 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    Qwert - ale nie zapomnijcie przy antybiotyku o dużej ilości probiotykow!!!! Aby mamy nie wyjałowić.. Pamiętaj że tylko trilac i lacidofil to leki, reszta to suplementy - czyli nie kontrolowane i niebadane coś tam......
  • 4 lata temu

    Misiaczki. 26 listopada w Gliwicach jest spotkanie chorych na białaczke. Kto chętny???

  • 4 lata temu
    Będę na pewno
  • 4 lata temu
    i ja spróbuję być...będę po chemii ..chyba już.
  • 4 lata temu
    i ja też :)
  • 4 lata temu

    Hej wszystkim 😆

    byłam.dzis u hematologa ,niestety już po zdrowieniu.Wbc wzrosło przez 4 miesiące z 31tys na 51tys.a limpho z 28tys na 48tys.

    Dobra za 2 miechy kontrola. Pewnie znów będzie 31tys....I tak sobie żyje złudzeniami.😜

    Pozdro dla Was wszystkich.😋

  • moja mama dzisiaj też po wizycie... Wbc 124 tys ... Ale leczenie jak coś będzie w styczniu... pierwszy raz miałyśmy bezpośredni kontakt z chorymi ... Ich optymizm jest niewiarygodny 😁 

    Powiedzcie mi co myślicie o kąpielach siarczkowych dla mamy? Niedaleko nas można z takowych korzystać ale nie wiem czy za odpowiednie dla chorych na przewlekła białaczke... Niby pisze w opisie kąpieli że nie są wskazane przy chorobach nowotworowych... Z drugiej strony to tylko kąpiele które podobno wzmacniają organizm, zmniejszała bile mięśni.. sama nie wiem, co myślicie?

    Powiedz 

  • 4 lata temu
    Qwert - nigdy nie korzystałam z kąpieli solankowych, ale wierzę w ich moc. Nie wiem co Ci napisać - ja bym poszła gdyby były koło nie. Ale ja do pokornych nie należę :)
  • Witajcie Biali Przyjaciele, Wesołych Swiat iwszystkiego najlepszego w Nowym Roku.Przede wszystkim dużo zdrówka i dobrego samoppczucia- zycia bez stresu. U mnie minął rok po chemioterapii. 20 listopada miałem kontrolę- morfologia bardzo dobra. w USG wszystko w porządku, węzly chlonne pogineły i wszystkie narzady w porzadku. Tydzień pozniej mialem wizyte u immunologa, byłem przyziebiony i WBC odrazu podskoczyło, ale po biseptolu wróciło do normy. Lekarze stwierdzili, ze narazie mam remisje choroby, takze sie bardzo ciesze. Z psychiką róznie bywa, strach przed nawrotem ciagle we mnie siedzi. Ciągle jestem zmeczony i boli mnie kolano. Czesto mam delikatne nocne poty. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę duzo zdrowka.
  • cichy3031 super że wszystko w porządku... ;) Nela123 zrezygnowaliśmy z tych kąpieli ale może faktycznie po świętach zorganizuje to mamie :) U nas są bardzo blisko, w sąsiedniej miejscowości :) Życzę Wam spokojnych i ZDROWYCH Świąt. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku, żeby troski odeszły w zapomnienie i WBC nie rosło ! :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat