Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3283 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Moniś - ja Ci dam starość wariacie!!!

    Kurcze a tą astmą, jakby mało Ci było no........... Ale ćwicz kochanie oskrzela, ćwicz. Wierz mi, że ja też brałam kiedyś 4 leki na astme ale ćwiczyłam z uporem maniaka i nawet na 10 lat mi odstawili leki.

    Odpoczywaj kochana i wrzucaj nam fotki!!!!!!!!!

  • 4 lata temu

    Powiem Wam kochani, że na nowo uczę się życia. Powoli dorastam do tego, że bałagan w domu nie zając i nie ucieknie. Już mi przestaje to przeszkadzać. Jak tylko pogoda sprzyja uciekam na wieś albo na działkę. Moje płuca bardzo na tym korzystają. Ściskam Was moje kochane robaczki!!!!!!!

  • 4 lata temu
  • 4 lata temu

    Posiałam na działce pietruszkę bo kurde 30 zl za kilo to już przesada hahahahahaaaaaaaaaaaaaaa

  • moni1 napisał:

    ludzie co z naszą Jolą.Rysiem.ktos?coś?

    Rys widziałam jak komentował filmik na FB i oferował swoją pomoc w orzymaniu leku panu który jest w takiej sytuacji jakiej sam nie tak dawno był 😊 także myślę że wszystko u niego okej ☺️


  • Pewnie że wszystko OK ,też mamy z żoną zajęcie na działce .Tylko straszne upały i komary.W dzień gorąco a wieczorem żeby podlać to zakładam bluzę z kapturem bo inaczej to komary wyssałyby resztę krwi .Pani Kasia miała zapytać rodzinę czy może przekazać mi numer telefonu do tego pana ale odpowiedzi nie mam.

          Ryszard

  • 4 lata temu

    Dzień Dobry skarbeczki :) jak się czujecie w te upały???

    Ja muszę powiedzieć, że zaskakująco dobrze mi się oddycha i jestem taaaaaaaaaaka szczęśliwa!!!

  • 4 lata temu

    Jak to miło widzieć Cię Nala w zdrowiu i dobrym nastroju :)  Mnie upały bardzo męczą, a do urlopu daleeeekooo. Pozdrawiam wszystkich

  • 4 lata temu

    A ja drodzy Państwo ostro marzne....w Portugalii. 21stop to Max.zero słońca.ostro daje wiatr z oceanu.szlag by trafił mogłam grzać się w Polsce 😁

    Ale....gorąco was pozdrawiam i ściskam.

  • 4 lata temu
    Kaja1677 - przesyłam Ci zatem bardzo dużo wszystkiego naj naj abyś się lepiej poczuła. Upały póki co minęły, więc jest spokojniej


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat