Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3283 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    Monia fajne zdjęcia na fb z wariacji wakacyjnej, tylko po jakiego grzyba tachałaś do Polski zapalenie oskrzeli - trzebabyło oddać jakiemuś pierwszemu na linii ognia hahahahahaha ALE CUDOWNIE ŻE ZDROWIEJESZ!!!!!!
  • 4 lata temu
    CALRO - wrzucanie zdjęć wakacyjnych jest obowiązkowe hahahahahaha
  • 4 lata temu
    Dzień Dobry.... kurczę jak można teraz wstawić zdjęcie????
  • 4 lata temu
    Teraz jest tylko takie małe okienko aby pisać i nie ma nigdzie emotikonek i możliwości wstawieniazdjęć........... Wy możecie???
  • 4 lata temu
    No własnie, chciałem zdjecie z wakacji wkleic ale nie idzie niestety...
  • witajcie w grudniu miałem ostatnią chemie wtym tygodniubyłem na kontroli dzieki Bogu nawrotu narazie niema WBC 6.5 tys pozostała morfologia lux wezły małe inie rosno PRZYJEMNYCH WAKACJI
  • Po moich trudnościach z wejdziemy na grupę (klikanie na grupę białaczka nie powoduje wejścia do niej...) Dziś mi się udało 😊 Nela ja mogę dodać zdjęcia ale jestem na komórce... Może na komputerze inaczej by to wyglądało .. jak wasze zdrowie? Wszyscy wypoczywają na wakacjach?

    Moja mama była na małym wyjeździe i trochę odpoczęła 😊 czuję się dobrze 😉 mam nadzieję że wy tez 

    Pozdrawiam 

  • 4 lata temu

    witajcie kochani 😆

    Mam takie pytanie do was czy u kogoś z was z pbl wykryli w morfologii POIKILOCYTOZE LUB MAKROCYTY? u mnie to znaleźli w rozmazie. Mam.jeszcze 2 miesiące do wizyty hematologa.nie wiem co to może dla mnie znaczyć i czy to normalne przy tej bialaczce. Czytałam.oczywiscie o tym ale może ktoś z was też takie cudo miał i coś mu lekarza powiedział.

    Uściski i...

    Odzywajcie się.

  • 4 lata temu
    Hej Monia. Może warto wrzucić to pytanie na grupę fb. Tutaj chyba mało kto zagląda. Pozdrawiam
  • mogę link do grupy prosić?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat