Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3283 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Monia - jak to 4 leki na astmę?? Czemu tak dużo?? A co z ćwiczeniami?? Jakie Ci zalecili???

  • 4 lata temu
  • 4 lata temu

    Ja ostatnio spędzam na działce czas jak powyżej :) posiałam sałatę i rzodkiewkę, posadziliśmy pomidorki. Trzymajcie kciuki aby turkuć nie zeżarł

  • nala123 napisał:

    Ja ostatnio spędzam na działce czas jak powyżej :) posiałam sałatę i rzodkiewkę, posadziliśmy pomidorki. Trzymajcie kciuki aby turkuć nie zeżarł

    a jak maliny

  • 4 lata temu

    robiłam.badania wbc 33tys od 3miesiecy takie samo.😆 lipho 27tys też się utrzymuje.

    Zmalała hemoglobina.RBC i plytki.ale podkuruje się buraczkami i będzie super.wezly rosną czuje je.zwlaszcza w pachach i pod szczęką. Może teraz na wiz.dostane skier.na usg.

    Nalu poprostu zaostrzyla się astma. Gra mi w piersi jakbym była chora na gruźlicę. Zaznaczę jeszcze że RTG dobry. Ot starość i to jest wytłumaczenie.😆

    Ogólnie nie jest źle. Szykuje się na wczasowe szaleństwo. Wszystko w rękach Boga i tego się trzymam 

    Uściski dla Was Białaski 😁

  • 4 lata temu

    Nala widzę jak co roku szaleje na działeczce :) Ja też mam swoje miejsce na łonie natury, gdzie ładuję akumulatory. Tylko trochę mało czasu na grzebanie w ziemi. 

  • 4 lata temu

    Monia, a Ty po wizycie u lekarza, czy z własniej inicjatywy bohatersko wyniki robiłaś? 

    Kiedy wybierasz się na wakacje? 

  • 4 lata temu

    kaju.moja droga.wale na Portugalię 28.06.Nie wiem.jak zniose lot.bo nigdy nie leciałam😉

  • 4 lata temu

    ludzie co z naszą Jolą.Rysiem.ktos?coś?

  • 4 lata temu

    Cichy - malinki też są, jakieś markotne, ale na słońcu posadziłam, jak kazałeś



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat