Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3283 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    hej

    Miałam mieć wizyte 30.01 ale mój lekarz jest niedostepny-moze i on sam choruje-przepisali mnie do innego hematologa.az się boję.wizyta na 8.03.

    Oczywiście nie wytrzymam i zrobię morfologie prywatnie.musze mieć jakieś pojęcie.bo pół roku wyjdzie bez wizyty.to za dużo bez niewiedzy. Napiszę co wyszło

    Trzymajcie się cieplutko

    Uściski.

  • Moni wszystko bedzie ok bez stresu na8 marca bedzie prezent poprawa wyników i wizyta za pół roku

  • 5 lat temu

    Mój szpik nareszcie zaczął ze mną współpracować. Od ostatniej chemii minęły 2 miesiące i wreszcie neutrofile poszły w górę do 1, 26 tyś. 

    Wpis edytowany dnia 22-01-2019 15:37 przez Joka0
  • Bhawo szpik, bhawo neutrofile, bhawo Ty! 

  • Witam. Jestem studentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i piszę pracę magisterską na temat: "Jakość pacjentów po przeszczepie szpiku". Temat jest mi dość bliski ponieważ moja mama od kilkunastu lat choruje na PBS, niestety dla niej wciąż nie znaleziono dawcy. Lecz może wśród państwa jest ktoś po przeszczepie i mógłby wypełnić ankiety? Są całkowicie anonimowe, i posłużą do napisania pracy magisterskiej. Z góry dziękuję za pomoc. Weronika Błaszkiewicz
    Link do ankiety:
    https://docs.google.com/forms/...

  • Witajcie! Jestem już dwa miesiące po chemioterapii, także według chematologów jestem wyleczony. Morfologia jest bardzo dobra, rozmaz troszkę gorszy, ale psychicznie nadal sie źle czuje. Po chemioterapii mialem problemy z watroba i zoladkiem, ale wszystko powoli sie normuje. Na poczatku stycznia mialem robiony tomograf i nadal czekam na opis. Jak chcę się dowiedzieć, czy już jest to informuja mnie ze maja czas do 30 dni , chociaz szlak mnie trafia. Nastepna wizyte mam zaplanowana na maja. Mam nadzieje, ze nic sie nie wydarzy i w ciszy i  spokoju przetrwam do lata.  Zycze wszystkim powodzenia i wytrawałosci

  • aby remisja trwała jak najdłuzej

  • dokładnie ! Aby remisja trwała jak najdłużej 😍

  • 5 lat temu

    Kochani, dieta i jeszcze raz dieta !!!!

    Duzo swiezych sokow, warzyw, owoców.

    Ja zainwestowałem wlasnie w wolnowyciskarke, i bede spozywał co natura Nam dała.

    Ograniczenie spozycia miesa i cukrów.

    Duzo ruchu na swiezym powietrzu.

    Dotleniamy organizm z zewnatrz i z wewnatrz !!!!!

    Tzzymajcie sie.

    Ja cały czas pozbywam sie toksyn ze swego organizmu metoda Dr Ashkara... juz trzeci miesiac a wciąz jest tego bardzo duzo.

    Pozniej kolejne terapie.

    Pozdrawiam

  • czy ktoś z was boryka się z bolesnymi skorczami nóg? Nie tylko w nocy ale też w ciągu dnia..... Co może pomóc?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat