Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3283 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Ryszardzie co byś Pani doktor nie kupił będzie się cieszyć bo to dowód wdzięczności.najbezpieczniej będzie wystartować ze słodyczami bądź dobrym winkiem.😊

  • 5 lat temu

    Jolu kochana życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.Ja też już pozegnalam się z Rusjanem.ciekawe jaka będzie nowa Pani doktor.

    Wierzę że odpowiedzialna osoba. Strasznie chudne już 5kg mniej w ciągu 5miesiecy. Masakra.twarz blada zapadnieta.mam 57kg i daj Bóg bym się zatrzymała.😊.wiz 8.03 zobaczymy co w trawie piszczy.

    Uściski dla wszystkich.

  • 5 lat temu
    Rysio1953 napisał:

    Kochani potrzebuję pomocy .08.03 mam wizytę u hematologa i chciałem mojej Hematolog Justynce kupić prezent to ona uratowała mi życie załatwiając wenetoklaks i nie wiem co -podpowiedzcie.I jeszcze jedna prośba kto zna domowy sposób na pozbycie się rwy kulszowej to jest straszny ból.Brałem 2 tygodnie leki przeciwzapalne i przeciwbólowe i płytki spadły z 240 na 70 i musiałem przerwać  tylko żele woltaren i traumon ale to nic nie pomaga cierpię nadal najgorzej w nocy.Ryszard.

    Witaj Rysiu.

    Co do prezentu to raczej w słodycze i alkohol bym nie uderzał.

    Kup jej ciekawą książkę... jakbys nie wiedział jaka to pisz na maila do mnie...

    Co do rwy kulszowej to znów wszyscy idą w leczenie objawów a nie przyczyny...

    Moze poszukaj fizjoterapeuty albo dobrego kręgarza.

    Pozdrawiam Carlo.


  • ale tu cisza... Gdzie wszyscy się podziewają? Co z tymi którzy tak długo milczą na naszym forum? Nela? Wiecie co z nią? 

  • ale tu cisza... Gdzie wszyscy się podziewają? Co z tymi którzy tak długo milczą na naszym forum? Nela? Wiecie co z nią? 

  • ale tu cisza... Gdzie wszyscy się podziewają? Co z tymi którzy tak długo milczą na naszym forum? Nela? Wiecie co z nią? 

  • Nala ma sie dobrze rozmawiałem z nią ja walcze z przyziebieniem po badaniu morfolofi wbc 2,47 neutrocyty 0,36 podali mi zastrzyk przez 5 dni wbc 24,7 neutrocyty13,5 szok i panika ale lekarze mówia ze tak jest czekam na nastepne wyniki samopoczucie troszke lepsze a po chemioterapii czułem sie nawet nawet odpusciłem troszke dbanie o siebie  przyszło przyziebienie i klapa 

  • koniec używek tylko soki zioła i zdrowe żywienie to moze wyprostuje zdrówko powodzenia

  • a jak jest z refundacjo ibrutinibu cos sie zmieniło cy nadal tylko dla chorych zdelekcjo

  • Qwert stosujecie jakies specyfiki 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat