Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • Rysiu bardzo ucieszyła mnie Twoja wiadomość. Może w końcu ten lek będzie dla wszystkich. Życzę wszystkim wesołych świąt, a przede wszystkim dużo zdrowia, zapomnienia o chorobie i dobrych wyników. U mnie bez zmian, chemia powolutku wychodzi. Zaczęły mi tylko trochę puchnąc dłonie. Ale morfologię mam idealną. Lekarka mi mówi, że mam czekać i obserwować. Chociaż mnie to martwi. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, głowa do góry i zero stresu! 

  • Dzięki Bogu i Twojej sile walki zrobiłeś Ryszardzie kolejny krok w walce z tą chorobą dla siebie i dla innych. Wszystkiego najlepszego.

  • 5 lat temu

    Rysiu b się cieszę że lek działa i czujesz się coraz lepiej.

    Wszystkim życzę zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych oraz szczęśliwego Nowego Roku i dużo dużo zdrowka

  • 5 lat temu

    Życzę Wam WESOŁYCH ŚWIĄT 

  • Życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt

  • 5 lat temu

    Zdrowia przede wszystkim !!!!!

     Bezstresowych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia !!!!!

  • Witajcie kochani! Jak tam po świętach? Co tam słychać w wielkim świecie? Joka0 jak tam twoje leczenie? U mnie minął miesiąc po 6 cyklu i powolutku zaczynam odstawiać leki ochronne. Napewno słyszeliście o refundacji wenetoklaksu dla chorych z delekcją. Może Bóg da, że kiedyś będzie dla wszystkich i brutinid nadal jest tylko dla chorych z delekcją, a dla ludzi zdrowych tylko chemia i chemia. Moje dłonie nadal trochę spuchnięte,  ale byłem u swojego hemtaologa, rozkłada ręce i każe czekać. Ogólnie jestem rozbity psychicznie i mam słąbe samopoczucie, ale mam nadzieje, że jak przyjdzie wiosna to jakies piwko się wypije i będzie wszystko dobrze. 

  • 5 lat temu

    U mnie leczenie zostało zakończone po 4 cyklu RFC z powodu przewlekłej neutropenii. 

  • 5 lat temu

    Życzę Wam

    Szczęśliwego Nowego Roku !!!!!

  • Życzę dużo zdrowia dla Was w Nowym Roku



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat