Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Witajcie

    Jestem po 6 cyklu chemii, troszkę miałam opóźnień z powodu infekcji i złych wyników ale wytrwałam do końca ☺ 

    Mam pytanie do osób, które są już po leczeniu, może ktoś mi podpowie jakie badania powinny być wykonane po zakończeniu leczenia?

    Lekarz mówi o tomografii ewentualnie badaniu szpiku. Czy to nie za malo? Jak było u Was?

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  • mi po hemii doktor zlecił tomograf morfologie chciałem jeszcze badanie resztkowe choroby ale powiedziała mi abym konsultował sie z lekarzem prowadzącym na tomograf czekam do stycznia

  • Bowska aty leczysz sie na Banacha

  • 5 lat temu

    Witam, maz mial rtg klatki piersiowej, usg, morfologie, tomografia, i szpik.

  • 5 lat temu
    cichy3031 napisał:

    mi po hemii doktor zlecił tomograf morfologie chciałem jeszcze badanie resztkowe choroby ale powiedziała mi abym konsultował sie z lekarzem prowadzącym na tomograf czekam do stycznia


    Witam a mozesz mi powiedziec jakie to.badanie resztowe? Bo my takiego nie.mielismy.

  • 5 lat temu

    😗Kochani 😁

    Pogodnych pełnych miłości.bliskości rodzinnej.ale przede wszystkim zdrowienia.i zapomnienia w tym pięknym okresie o chorobie.

    Spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym 2019.życzę Wam i sobie.

    Wasza Moniczka.calusy.😗

  • 5 lat temu

    Z wzajemnością!

  • Dziękuję za życzenia. 

    Ja również życzę Wam, żeby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przyniosły Wam wiele radości, ciepła i optymizmu :) No i przede wszystkim ZDRÓWKA 

  • Kochani dziękuję wszystkim za wsparcie mnie i modlitwę w tych trudnych chwilach.Z okazji zbliżających się Świąt  dużo błogosławieństwa Bożego z rąk Chrystusa Nowo Narodzonego,zdrowia bo to dla nas najważniejsze.Wenetoklaks działa WBC już tylko 20 tyś,wątroba już się nie buntuje jest coraz lepiej.Dobra wiadomość dla nas wszystkich i pewna-od 01.01.2019 wenetoklaks znajdzie się na liście leków refundowanych.Na razie tylko dla tych z delecją 17 i 53 to duży mój sukces dzięki waszemu wsparciu ,walczymy dalej.

                                                                                                                                               Ryszard.

  • Ryś supeer wiadomość;) wszystkiego dobrego  dużo zdrowia 😍😍😍



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat