Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3282 odpowiedzi:
  • Ryszard co u Ciebie ?jak możesz napisz czekamy :):)

  • Rysio niedługo się odezwie niemadostepu do forum manadzieje ze wszystkobedzieOK 

  • ja szykuje siena kolejną chemie pogoda jest dobra moze przejde ją mało boleśnie  powodzenia 

  • 5 lat temu

    Oj ta pogoda jakaś porąbana mi ciśnienie wariuje

  • witajcje jestem po 6 chemii ta NEULASTA  to mnie wykończy czuje się słabo i ten ból stawów

  • ale może z dnia nadzień moze będzie lepiej

  • Ciesz sie, bo masz ostatni cykl z glowy. Z zona sobie odpalcie z tej okazji szampana bezalkoholowego ;)  A na pewno z dnia na dzien bedziesz sie lepiej czul, tak jak poprzednio. 

  • Ryszard wróciłem  ze szpitala ,kilka dni byłem w stanie krytycznym nawet którejś nocy widziałem własny pogrzeb przez sen jak się obudziłem to byłem cały mokry dobrze że miałem kilka par piżam ze sobą.Wątroba została znacznie podleczona i po 10 dniach przerwy ponownie biorę wenetoklaks już podwyższoną dawkę do 50mg ale WBC nadal wysokie ok. 80 tyś .Czuję się dużo lepiej i wieżę że w końcu zaczną spadać.W mojej i sąsiedniej parafii modliły się Legiony Maryjne o moje zdrowie a mój proboszcz odprawił mszę o moje zdrowie i jestem pewny że te modlitwy uczyniły cuda ,teraz tylko wracam do zdrowie .dziekuję wszystkim za wsparcie.

  • Rysiu GOGU Dzieki wiaraczyni cuda teraz bedzie tylko lepiej

  • super teraz już będzie tylko lepiej ;)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat