Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Rysiu super !!!bardzo się ciesze ze się udało. Teraz juz musi byc dobrze 

  • Wczoraj wróciłem ze szpitala ,powoli dochodzę do siebie .Po trzech dniach brania leku WBC z 72 tyś spadły na 31 tyś,jurto idę na kontrolne badania. Ryszard.

  • Brawo Ryszard!!! Bardzo się cieszę!! Oby tak dalej

  • Rysiu mam nadzieje ze u ciebie wszystko ok i wyniki wróciły do normy ja powoli przymierzam sie do 6 strzału FCR  CHOCIAZ NIECHCE MI SIE OTYM MYSLEC MA OGÓLNEGO DOŁA jak pomysleo tym bólu i złym samopoczuciu

  • 5 lat temu

    Cichy, uśmiechnij się 😊

    przecież, to będzie Twój ostatni strzał!!!!!!!

  • Joka Daj Boże aby był ostatni a pożniej beztroskie życie do setki

  • 5 lat temu

    Życzę Ci tego z całego serca 🙂

  • Wruciłem do szpitala wy.niki wątroby złe i przerwane leczenie Ryszard

  • 5 lat temu

    Czy te złe wyniki watroby są skutkiem leczenia czy cos innego na to wpływa ??

    Co dalej teraz??

  • Rysio1953 napisał:

    Wruciłem do szpitala wy.niki wątroby złe i przerwane leczenie Ryszard


    Co teraz???



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat