Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3283 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Cichy,

    ja dostaję Accofil. Przez pierwsze dwa miesiące nie odczuwałam bólu w kościach, teraz zaczyna kręcić ale można wytrzymać 

  • 5 lat temu

    Moniczko,

    jest ciężko ale nie miałam wyboru .Na oddziale jest ok, ale nie śpieszcie się tam kochani

    Wpis edytowany dnia 10-11-2018 21:40 przez Joka0
  • Kochani mam prośbę nie róbcie żadnych wpłat do 14.11 mam nadzieję że dostane tą darowiznę,pozdrawiam wszystkich,Rysazrd

  • Kochani nie róbcie żadnych wpłat do 14.11 mam nadzieję ze dostanę ten lek jako darowiznę,pozdrawiam wszystkich,Ryszard.

  • 5 lat temu

    Piotrek ja po 3 miesiącach od zakończenia leczenia tez musiałam wziąć czynnik wzrostu tylko ja dostałam Nivestin to samo co Ty dostałeś tylko inny producent. Wzięłam 3 zastrzyki i nie miałam siły wstać z łóżka silne bóle kości i mięśni źle samopoczucie i duże osłabienie .Wiem co czujesz i b. Ci współczuję .Pocieszające jest to ze po kilku dniach objawy ustępują. Trzymaj się dasz rade 

  • Rysiu, przelewy już poszły :) Jak dostaniesz lek to będziemy się bardzo cieszyć, a PKPO na pewno nie zmarnuje naszych pieniędzy ;)

  • Rysiu bardzo sie ciesze ze masz dobre wiesci może ktos się w koncu obudzi i ci pomoże ty przecierz przeciersz droge wsprawie tego leku

  • Gosia powoli wszystko się normuje

  • Rysiu, jakie masz wiadomości w sprawie leku?

  • Dobre dzisiaj idę do szpitala jak będzie miejsce,lek jest mam nadzieję że będzie dobrze.

       Ryszard.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat