Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3282 odpowiedzi:
  • jak jest mozliwośc to jak najdłuzej bez hemm

  • ja płytki miałem w górnej normiea po hemmi w minimalnej 

  • prosze wszystkich z kim mam kontakt telefoniczny poniewaz straciłem telefon i kontakty

  • u mnie rozpoznanie było z krwi i nie pobierali szpiku bo stwierdzili że nie ma takiej potrzeby. Obecnie przyjmują  ze jest odmiana bardziej chloniakowata ale jeżeli chodzi o leczenie to są  to te same schematy. Mam trochę  obawy przed tą  chemia ale nie ma chyba innego wyjścia. 

  • 5 lat temu

    hello.😁

    Kajuniu ja usg węzłów miałam w październiku 2017

    Na ostatniej wizycie lekarz macal węzły pod szczeka  i powiedział że przy następnej wizy.da skierowanie na ust.czuje że mam je wiesza bo bluzki pod pachami mnie uwieraja 😉 i bolą węzły.

  • 5 lat temu

    Zbysiu ja sledzione mam w normie.badania robione z krwi obwodowej.mialam podwyższone wbc.limfocyty i węzły.choruje 3 lata.

  • Moni to u mnie jak widzę i tak nie było najgorzej skoro przez 10 lat obeszło się bez leczenia i chyba nadszedł ten czas na chemię bo puki co na pierwszy rzut nie są refundowane leki nowej generacji nad czym należy ubolewam patrząc chociażby na naszych sąsiadów z południa nie mówiąc już o tych z zachodu. 

  • 5 lat temu

    Zbyszek u kogo sie leczysz ??

    Zastanawia mnie dlaczego śledziona powiększona przy tak niskim WBC...

  • u Dariusza Wołowca a co do WBC to na samym początku miałem 18000 a później zaczęło maleć.Natomiast śledzipna przez te 10 lat się sukcesywnie powiększa. 

  • Zbyszek a jak  u ciebie z delekcjo miałes robione  wszedzie napierwszy zut dają FCR  U JEDNYCH JEST remisja dłuzza u innych krótka 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat