Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3287 odpowiedzi:
  • kto sie wybiera do KRAKOWA na spotkanie ja jak wszystko bedziedobrze to pojade

  • 5 lat temu

    Cichy oby tak bylo miejmy nadzieje ze bedziemy bawić wnuki ze cos wymysla na ta chorobe. 

  • 5 lat temu

    trzymaj sie cichy a jak znosiles pierwsza chemie? Czy tez zle sie czules?

  • Niko napisał:

    trzymaj sie cichy a jak znosiles pierwsza chemie? Czy tez zle sie czules?

    po pierwszej zle sie czułem ale wted yszyje miałem gróbszą od głowy a w brzuchu wezły 8-9 cm i muslałem ze taopuchlizna schodzi powiem tak po tygodniu wróciłem do normy ale spać nie moge to zpsychiki bo tami siadła  całkiem Niko aty gdziesie leczysz

  • 5 lat temu

    A ile czasu od pierwszej do drugiej chemi minelo u Ciebie? My leczymy sie w IHIT w warszawie na ulicy gandi. 

  • 5 lat temu

    Witam Wszystkich

    Postanowiłam dołączyć do Waszego zacnego grona  Jestem po 2 kursie RCF. Już po 1 kursie nastąpił bardzo duży spadek WBC i węzłów chłonnych. Samopoczucie niestety przez kilka dni po podaniu chemii - katastrofa, ale z każdym następnym dniem następuje poprawa. Włosy, co mnie osobiście bardzo cieszy, mam 😃 

    Pozdrawiam cieplutko.

  • Bowska napisał:

    Witam WszystkichPostanowiłam dołączyć do Waszego zacnego grona  Jestem po 2 kursie RCF. Już po 1 kursie nastąpił bardzo duży spadek WBC i węzłów chłonnych. Samopoczucie niestety przez kilka dni po podaniu chemii - katastrofa, ale z każdym następnym dniem następuje poprawa. Włosy, co mnie osobiście bardzo cieszy, mam 😃 Pozdrawiam cieplutko.

    witaj Bowska serdecznie napisz cos osobie z tym samopoczuciem to ruznie bywa kazdy ma jnaczej ale damy rade


  • Niko napisał:

    A ile czasu od pierwszej do drugiej chemi minelo u Ciebie? My leczymy sie w IHIT w warszawie na ulicy gandi. 

    NIKO ja jestem po drugim cyklu chemierozpoczołem w lipcu 2018 też w IHT Warszawa


  • 5 lat temu

    Mam 40 lat. Diagnozę usłyszałam 7 lat temu. Przez ten czas byłam pod obserwacją. Leczenie rozpoczęłam w czerwcu mając 180000 WBC i węzły chłonne szyjne ok 8 cm. 

  • 5 lat temu

    Cichy czy mi się wydaje, czy nie leczyłeś się wcześniej na Banacha? Pytam ponieważ ja mam tam wizyty. 

    Pozdrawiam



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat