Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

14 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3293 odpowiedzi:
  • Joka - to super!!! Świetna wiadomość!! Nawet jeden na milion to tak jak w toto lotku :) więc odpada, aby Cię coś nowego złapało :) Bardzo się cieszę!!!

  • Joka - a co do wypieków - są są pieką się i znikają :)  Ale nie wiem już ile tych ciast upiekłam. Straciłam nad tym kontrolę - chyba już ze 12?? 15? Ale staram się skupić na ciekawym jedzeniu na forum :)

  • Monia - odpoczywaj zatem ile wlezie :) Leż i pachnij :) reszta nich się sama robi :)

  • Carlo - leczę się już ponad 11 lat, zawsze tam i tylko tam :)

  • 6 lat temu
    moni1 napisał:

    Carlo oby tak wahaly ci sie wyniki jak najdluzej.ja cieszylam sie tak przez rok.raz wbc 18.potem 20tys.potem znow spadek na 16tys.a teraz tylko rosną. Fakt ja nie stosowalam tylu cudow zywieniowych co ty.😁.widac ze jestes osoba pozytywna i zdystansowana do choroby i wydaje sie mi ze to jest glowna przyczyna twojego "zdrowienia"tak trzymaj

    Dzięki :)   tez mam chwile załamania czasem...

  • 6 lat temu
    Joka0 napisał:

    Carlo od kiedy wiesz, że masz pbl i czy jesteś już zdiagnozowany?

    Diagnoza zapadła 13 października tego roku...

    Podejzenia były juz wiosną, podwyższone WBC mam od minimum roku.


  • 6 lat temu
    nala123 napisał:

    Carlo - leczę się już ponad 11 lat, zawsze tam i tylko tam :)

    Przyjomwałas juz jakieś leki czy tylko obserwacja ???

    u doktora Potoczka ??

  • 6 lat temu

    Nala w tym toto lotku jednak ktoś wygrywa😢

  • 6 lat temu

    Moni, jak ja się cieszę, że humorek Ci wrócił👍

  • 6 lat temu

    Gosiu, co u Ciebie? Odezwij się do nas🙂



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat