Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

14 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3293 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Carlo oby tak wahaly ci sie wyniki jak najdluzej.ja cieszylam sie tak przez rok.raz wbc 18.potem 20tys.potem znow spadek na 16tys.a teraz tylko rosną. Fakt ja nie stosowalam tylu cudow zywieniowych co ty.😁.widac ze jestes osoba pozytywna i zdystansowana do choroby i wydaje sie mi ze to jest glowna przyczyna twojego "zdrowienia"tak trzymaj

  • 6 lat temu

    Jolu bedzie good😜.Rusjanek cos mowil o klopotqch w rejestracji na Chocimskiej.ktos tam sie zwolnil.jakas szefowa i moze byc klopot z zaplanowanymi wizytami.mnie zapisal na 10.01 ale kazal dzwonic.trzymaj sie bede z tobą 😁.i powiedz ze tez chcesz wiz na 10.01 to sie spotkamy😉

  • 6 lat temu

    Mi też przez jakiś czas WBC rosło i spadało, teraz pomału przy kolejnych badaniach idzie w górę.

    Moniczko jak tylko doktor będzie wyznaczał wizytę ok 10.01 poproszę o ten termin. Na którą godz idziesz?

  • 6 lat temu

    Carlo od kiedy wiesz, że masz pbl i czy jesteś już zdiagnozowany?

  • 6 lat temu

    Nala, jak tam Twoje wypieki ?

    Odzywaj się do nas, bo ostatnio gdzieś się nam zagubiłaś. 😊

  • 6 lat temu

    Dziewczyny z moją zmianą w nadnerczu musi być dobrze. Wyczytałam, że zapadalność na nowotwór złośliwy wynosi 1-2 przypadki na milion w ciągu roku. Czyżbym była aż taką szczęściarą?😕

  • jest tu ktoś, kto leczy się w Rzeszowie?

  • 6 lat temu

    Są teraz w sprzedaży owoce kaki, są bardzo smaczne i prawdopodobne wyciąg z tego owocu może hamować rozwój komórek białaczki. Ja zajadam się tymi owocami z nadzieją, że chociaż kilka komórek nowotworowych padnie😁

  • 6 lat temu

    Jolu ja na 10:30.nie wiem po grzyba umawia sie ze mna co 2.5 m-ca juz drugi raz.wczesniej co 4 miesiace chcial mnie widywac.a moze ....mu sie podobam haha😁..

    Fajnie by bylo bysmy sie spotkały 😉

    Dostalam od hematologa zwolnienie do 27.10 rany jestem wyspana za wszystkie czasy.az chumorek mi sie trzyma.

    Jak robiono mi usg.to przy okazji wykryli torbiel 4×3cm na jajnkiu.jak nie urok to ...normalka😤

  • 6 lat temu

    Troche spadl mi ponixej normy hemakryt.hematolog powiedzial ze póki  czerwone. hg i plytki sa w normie wszystko bedzie ok.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat