Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3287 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Jestem po USG brzucha i nadal nic konkretnego nie wiem. Za tydzień mam wizytę u hematologa i mam nadzieję, że doktor powie co dalej😗

  • 6 lat temu

    Moniczo👍

  • Dakota - fajnie, że też tak myślisz :)

    To, że osoby chore wierzą w cuda, ok, nie możemy tego zabronić. Ale nie piszemy o tym na naszym forum. Pomijam fakt, że nawet napar z pokrzywy - który ja piję - nie powinien być wypijany przez innych. Pokrzywa oczyszcza wątrobę, a co za tym idzie może wypłukać leki które wchłaniają się przez wątrobę. Dlatego wolno mi to pić ale o określonych godzinach. Niby małe pokrzywowe zdrowe ziółko a może zaszkodzić.

  • Joluś - daj znak co powie lekarz. Miejmy nadzieje, że za tydzień wszystkiego już się dowiesz! Trzymam mocno kciuki!!

  • 6 lat temu
    nala123 napisał:

    Carlo - a gdzie we Wrocławiu się leczysz??? Bo ja te z z Wrocka i tez w grudniu mam wizytę???

    Poradnia hematologiczna ul. L. Pasteura 4 u doktora Potoczka - bardzo sobie go chwalą... 

  • 6 lat temu
    nala123 napisał:

    Carlo Jako moderator i opiekun pokoju z białaczką – proszę nie pisać na forum informacji o suplementach diety. Jak już wielokrotnie pisałam nie ma potwierdzenia o działaniu oleju konopnego. Znam takich co pili, dużo płacili. Przyjaciółki mama zmarła, mimo, iż go piła. Poza tym, spilurina o której piszesz może powodować zmiany ph żołądka, a co za tym idzie zmieni się środowisko w żołądku i w jelitach a co w konsekwencji może spowodować złe wchłanianie leku. Jemioła – bardzo obniża ciśnienie krwi, może w niektórych osób spowodować omdlenia. Ja leczę się 11 lat, nie stosuję suplementów diety i nie choruje. Dietę ułożył mi specjalista. Burak – nasz zwykły polski burak– jest cudownym lekiem, ale pity w silnym stężeniu może powodować silne kołatanie serca (tak jak u mnie) więc z nim też trzeba uważać. Każdy suplement diety to dodatkowa chemia – zwierająca środki przeciw zbrylające, konserwujące i jeszcze wiele innych Jedyną osobą która może polecić suplement i może polecić dobre „wspomagacze”  jest dietetyk!!!

    Suplementy wiadomo mogą pomóc, nikt nie mówi, że mogą nas wyleczyc...

    Ja po miesiącu stosowania widze róznice w wynikach WBC z 15 na 13, HGB z 14,7 na 15,1  PLT z 203 na 245.

    Czy to zawdzięczam suplementom i diecie tego nie wiem, ale róznice widac...

    Nikogo nie namawiam na jedzenie, każdy ma wolny wybór.

    Sok z buraka zawsze mieszam z marchwią badz z jablkiem.


  • Carlo - ja też tam się leczę, prof. Potoczka znam

    Co do suplementów i Twojego osobistego  leczenia - niektórzy chorzy czytają wszystko jak leci  i w obawie stosują opisywane suplementy na własną rękę jak leci, co nie jest dobre. Dlatego nie piszemy na forum o takich sprawach.

  • 6 lat temu
    Joka0 napisał:

    Witaj CarloA ja zastanawiam się, czy przyjmując kurkumę nie zaszkodzę sobie🙂A tak serio, czy nie boisz się, że mieszając te wszystkie specyfiki ze sobą, nie zaszkodzisz sobie?

    wszystko z umiarem...


  • 6 lat temu

    Witajcie😁 

    Hans to prawda ze jest pytek dobra ilosc.ale 18.12 dowiem sie jaka jest ich jakosc.bo w poradni zaburzen krzepliwosci porobili troche badań. Jeszcze nie znam wynikow.poszlam do nich bo mam klopoty z siniakami zwlaszcza na nogach.pojawiaja sie z nikad i wygladam jakby mnie ktos pokopał 😁.to sie nazywa zaburzenia hemostazy.cos jest nie tak.to pewne.zobaczymy.

  • 6 lat temu
    nala123 napisał:

    Carlo - ja też tam się leczę, prof. Potoczka znamCo do suplementów i Twojego osobistego  leczenia - niektórzy chorzy czytają wszystko jak leci  i w obawie stosują opisywane suplementy na własną rękę jak leci, co nie jest dobre. Dlatego nie piszemy na forum o takich sprawach.

    zrozumiałem...

    Długo się tam leczysz ??  



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat