Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3287 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Najmłodszy na forum rzecz jasna...

    Co do mojej suplementacji to jest dość obszerna...

    Najpierw zioła: 3 razy dziennie: ziel herbata/ jemioła/ korzen mniszka/ pokrzywa/ guz sosny - wszystko wymieszane 1 łyzka na 1 kubek.

    Dodatkowo takie rzeczy jak: BETULECO/ Olej z czarnuszki/ Reishi / Spirulina / Pau Darco / wit b17...

    Na wzmocnienie jeszcze "Vita Biosa" cytryna z miodem, duzo pietruszki codziennie i czosnek na siadanie i kolacje....

    Po sniadaniu codziennie robie sok warzywny: 2 buraki/ 2 marchewki/ imbir/ seler/

    Wszyscy w tej chwili chorzy... zona i dwojka dzieci 9 i 4 lata - ja zdrowy :)))

    Od paru dni biore olej z konopii - dosc drogi jest

    Od stycznia moze dokupie AHCC...

    To tak na tyle... troszke tego jest nie wiem czy nie za duzo...

    Słyszeliscie o SELOLu ???  Polski produkt opracowany przez specjalistów....

    Ktos ma jaksies swoje uwqgi i propozycje - pisac !!!!!!

  • 6 lat temu

    Zapomniałem jeszcze o kurkumie... dodaje do wszystkiego co sie da :))

  • 6 lat temu

    słyszałem i czytałem o selolu ale nie wyglada na toczę jest w obrocie...

  • 6 lat temu

    ku wyjaśnieniu ...

    absolutna wartość białych komórek oznaczone jako WBC nie jest dokładnym wymiarem pbl. 

    wbc = neutrocyty + limfocyty

    w pbl najważniejsze są limfocyty i to nie wartości procentowe ale wartość absolutna. tym należy się kierować , monitorować - na badaniu może być oznaczone skrótem ALC

    pozdrawiam

  • 6 lat temu
    moni1 napisał:

    Witajcie😁 Otóż. ...bede zyla.zle nie jest31tys wbc.228tys plytek.71tys limpho.12.4 hg.wezly obwodowe najwieksze w pachach.2.6cm.wizytq za 2.5m-ca.Nie najgorzej Goraco trzymam kciuki za kazdego kto wybiera sie na badania i...zabiegi 😗.to dzeki waszym kciukom mam nienajgorzej.dziekuje 😋

    Wyniki nie sa zle...gratuluje! Sam chcialbym miec tyle plytek :)

  • Moni!! Cieszymy się cieszymy!!!

  • Carlo - a gdzie we Wrocławiu się leczysz??? Bo ja te z z Wrocka i tez w grudniu mam wizytę???

  • Carlo

    Jako moderator i opiekun pokoju z białaczką – proszę nie pisać na forum informacji o suplementach diety. Jak już wielokrotnie pisałam nie ma potwierdzenia o działaniu oleju konopnego. Znam takich co pili, dużo płacili. Przyjaciółki mama zmarła, mimo, iż go piła. Poza tym, spilurina o której piszesz może powodować zmiany ph żołądka, a co za tym idzie zmieni się środowisko w żołądku i w jelitach a co w konsekwencji może spowodować złe wchłanianie leku. Jemioła – bardzo obniża ciśnienie krwi, może w niektórych osób spowodować omdlenia. Ja leczę się 11 lat, nie stosuję suplementów diety i nie choruje. Dietę ułożył mi specjalista. Burak – nasz zwykły polski burak– jest cudownym lekiem, ale pity w silnym stężeniu może powodować silne kołatanie serca (tak jak u mnie) więc z nim też trzeba uważać. Każdy suplement diety to dodatkowa chemia – zwierająca środki przeciw zbrylające, konserwujące i jeszcze wiele innych

    Jedyną osobą która może polecić suplement i może polecić dobre „wspomagacze”  jest dietetyk!!!

  • 6 lat temu

    Przerażająca jest ta ludzka naiwność w kwestii suplementów. Poszukiwane takiego cudownego Grala która da nam szczęście. Niestety jego nie ma i długo nie będzie i nie pozbawiajmy szans siebie i swoich znajomych wydumanymi eliksirami gdzie jedna pani drugiej i pani albo szwagra ojca wujek używał.

  • 6 lat temu

    Witaj Carlo

    A ja zastanawiam się, czy przyjmując kurkumę nie zaszkodzę sobie🙂

    A tak serio, czy nie boisz się, że mieszając te wszystkie specyfiki ze sobą, nie zaszkodzisz sobie?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat