Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3283 odpowiedzi:
  • Monisia - czekamy na wieści

  • 6 lat temu

    Witajcie Białaski !!!

    Co u Was?

    Ja w poniedziałek dowiem się, czy w nadnerczu mam zmianę, czy jest to węzeł chłonny. Już mam stracha😗

    Moniko co u Ciebie?

  • 6 lat temu

    Droga społeczności w grudniu muszę  iść  na wymianę  stawu biodrowego. Mój  ortopeda  zgodził  się  zrobić  zabieg. W poniedziałek  mam jechać  na  ortopedie bo jeszcze  ordynator  się  musi zgodzić  a to dlatego, że  podono jeszcze nie ma tragedii chociaż  ja odczuwam  okropne bóle. Decyzja o zbiegu zapadła  z powodu Cll. Mój  stan ogólny  jest  w porządku. Potem na przestrzeni  lat może  być  różnie. Czy robiliście  jakieś  zabiegi operacyjne  w trakcie choroby? 

  • 6 lat temu

    Ja co prawda nie robiłam takiego zabiegu ale moja mama przy raku piersi musiała mieć specjalną opinie onkologa ze się zgadza.

  • 6 lat temu

    Dziękuję  Carla🙂

  • 6 lat temu

    Witajcie😁 

    Otóż. ...bede zyla.zle nie jest

    31tys wbc.228tys plytek.71tys limpho.12.4 hg.wezly obwodowe najwieksze w pachach.2.6cm.wizytq za 2.5m-ca.

    Nie najgorzej 

    Goraco trzymam kciuki za kazdego kto wybiera sie na badania i...zabiegi 😗.to dzeki waszym kciukom mam nienajgorzej.dziekuje 😋

  • Super Monisia, masz teraz znowu spokój na jakiś czas. Bardzo się z Tobą cieszę, że wszystko dobrze.

  • Joka, bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki. Bądź dzielna podczas badania. Ja też strasznie nie lubię tych badań co kilka miesięcy. Przebrniesz przez to spokojnie i znowu będziesz miała spokój na kilka miesięcy. Musi być dobrze i tyle! 

  • 6 lat temu

    Witam wszystkich.

    Mam na Imie Karol, jestem z Wielkopolski, mam 37 lat.

    13 pazdziernika diagnoza CLL...  WBC podwyższone od prawie roku... zdecydowałem sie na Hematogola we Wrocławiu (jeden z najlepszych).

    Fajnie sie dzielic swoimi problemami i spostrzezeniami.

    Troszke wiedzy już mam na ten temat, przeczytałem cały wątek i dużo różnych ciekawych artykułów.

    Razem musimy sie wspierać i pomagać.

    Nastepna wizyta w grudniu...

    Biore dużo naturalnych produktów które myśle, ze pomogą :))) WBC spadło z 15 na 13 przez 2 miesiące...

    Chciałbym również podziękować Ryszardowi z forum za pare wskazówek.

    To wszystko na dziś, będę tu zaglądał 

    pozdrawiam Gorąco Wszystkich KAROL :)

    P.S. ktoś jest młodszy czy na mnie padło ??? 

  • Witamy Karol w gronie białych sióstr i braci hihi. Cieszymy się, że zdecydowałeś się do nas napisać :)

    Nie jesteś najmłodszy :) Znam osoby, które zostały zdiagnozowane jeszcze wcześniej. Ja sama mam 45 lat, więc też niby za młoda na tę chorobę. 

    Napisz proszę jakie są Twoje naturalne sposoby. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat