Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3287 odpowiedzi:
  • 6 lat temu
    Aniawajs napisał:

    Hans mogę napisać do Ciebie?


    oczywiście nie musisz pytać ...

  • Aniu

    Uważam, że naprawdę nie zaszkodzi podpytać drugiego lekarza. Bo trzeba wziąć pod uwagę również i Ciebie  - w takim sensie że będziesz spokojniejsza!!

  • 6 lat temu
    Aniawajs napisał:

    Czyli Wszyscy mówicie , mam zmienić lekarza?? W katowicach ma bardzo dobre opinie .Ale jednak to poważna sprawa chemia to chemia .Nawet nie pamiętam jaką by chciała podać ( 3 dni dożylna w ciagu jednego tyg chyba zastrzyk )


    niekoniecznie od razu zmieniać ale na pewno konsultować z drugim lekarzem
  • W Lublinie jest też bardzo dobra prof.Iwona Hus o PBL Hans ma rację nie wolno dawać się truć przedwcześnie.Ryszard.

  • 6 lat temu

    Dziewczęta i panowie.w srode ide na wizyte beda wyniki usg wezlow i brzucha.jestem pelna obaw b.zle sie czuje.b.slaba.zeby mozna było spalabym caly czas.worki pod oczami jak u babci.jesli cos przyrosnie.ide na zwolnienie lek.by spac 😁 trzymajcie za mnie kciuki. Odezwe sie by...pojeczec 😆.goroco pozdrawiam.

  • moni1 zaraz daj znać co u Ciebie jak badania. Oczywiście trzymamy kciuki za Ciebie 

  • Monisia, ja rowniez bardzo mocno trzymam kciuki!!

  • 6 lat temu

    Monika dołączam do grona trzymających kciuki , zakłam że będzie dobrze ,a zwolnienie możesz wziąć w każdej chwili żeby odpocząć i nabrać sił..Powinnyśmy się oszczędzać🙂

  • 6 lat temu

    Witam... wlasnie sie dowiedzialem, ze Ibrutinib wszedl na liste lekow refundowanych na PBL i powiniem od stycznia byc w Polsce dostepny. Niestety, w klauzuli zawarty jest paragraf, ze pacjent musi wykazac delecje p17...

    Na poczatek dobre i to...

    http://www.dziennikpolski24.pl...

  • 6 lat temu

    Trzymaj się  Monia😍



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat