Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • Bageta 40 dzięki za dobre słowo.😍 Ja się nie spodziewam przerwy w leczeniu chociaż będę z dr rozmawiać w tej sprawie. Ogólnie jest bardzo pocieszajace, że można tak leczyć nasze schorzenie. Jednak medycyna ruszyła i daje wielkie nadzieje.Pozdrawiam

  • 1 rok temu
    Cześć. Zaczynam kurację Tasigną. Jak radzicie sobie z dość "skomplikowanym" sposobem przyjmowania tego leku. Czy dokładnie przestrzegacie odstępu 12 godzin między tabletkami oraz przyjmowania na czczo i jedzenia po godzinie. Będę musiał całkowicie przestawić dotychczasowy plan dnia i chodzić z zegarkiem w ręce. Zdrówka. Bogdan. I co z następnymi dawkami szczepionek na COVID ?
  • Tasigne biore 4 lata. Przestrzegam godzin przyjmowania leku i czasu NIEJEDZENIA-można się przyzwyczaić. Gorzej jest np gdy sie wyjeżdza do senatorium. Trzeba kombinowac i ten odstęp 12 godzin nie miałam możliwości zachować. Godzinne przesunięcie nie pogorszyło mego samopoczucia, wyniki też ok. Jestem zaszczepiona 3 dawkami, o następnej dawce jakoś nie myślę.. .Pozdrawiam :)
  • cześć, ja tez przestrzegam czasu niejedzenia leki łykam co 12 godz. +\- 30 min. Zależy od dnia jak mi pasuje. Moja Pani doktor pozwala na przesunięcie do godz-max 1,5 jak np wyjeżdżam z zachowaniem odstępu 12 godz. Ja mam budziki/alarmy w tel, ze zaczyna się czas niejedzenia 😉 po roku będziesz już sam to kontrolował - wejdzie w krew  

  • 1 rok temu
    Staram się teraz dostosować rozkład dnia do leku. Gorzej będzie przy jakiś rozrywkach typu mecz, kino, imprezy rodzinne. Weź i tłumacz teraz że nie możesz jeść przez 3 godziny. Każdy zrozumie, że nie pijesz bo leki, ale że nie możesz jeść :-) ? W niedzielę przećwiczę na urodzinach. Na razie korzystam z Tarczy dawkowania leku, Na pewno wejdzie to w krew i za jakiś czas nie będzie problemu. Pozdr.
  • Auto przypomnienie suplemętując witaminę D3 trzeba pamiętać koniecznie brać wapń o czym przypomina mi zawsze ból stawów gdy zapomnę kupić kolejnego opakowania Calperos 1000 lub 500 oczywiście jak się nie ma ref luksu żołądkowo-przełykowego, albo ma się tylko jego łagodną wersje, polecam Pana Tabletkę który to szczegółowo opisuje podając zamienniki pozdrawiam 9letniemeryt.
  • cześć czy ktoś z forumowiczów przyjął 4 dawkę szczepionka na wariat Omikron ? Ja dziś idę i towarzyszy mi stres. Jak się czuliście po ? Tak jak przy poprzednich?

  • W sierpniu br. przyjęłam 4 dawkę szczepionki. Poza lekkim bólem ramienia nie miałam żadnych dolegliwości. Pozdrawiam B.B.
  • W czerwcu br. na terenie 27 państw UE pojawiła się możliwość stosowania nowej terapii dla chorych z pbsz. Lek nazywa się asciminib i działa poprzez hamowanie kinazy tyrozynowej BCR:ABL1. U pacjentów odnotowano ponad 3-krotnie niższy odsetek przerwania leczenia z powodu działań niepożądanych. Może to być szansa dla niektórych z nas. Pozdrawiam B.B.
  • 1 rok temu

    Cześć wszystkim , jestem świeżo po badaniach , które lekarz zleca mi co 4 miesiące . Ostatnio mój wynik BCR ABL był na poziomie 0,013a dziś jest na poziomie 0,024. Trochę się martwię , czy macie podobne doświadczenie? Czy to oznacza , że lek przestaje na mnie działać ? Wizytę mam za 2 tygodnie . Pozdrawiam serdecznie ☺️



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat