Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4852 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Jak widać szczepienia  idą w takim tempie, że brak słów. Nie wiem czy my się kwalifikujemy poza kolejką. Opinie lekarza sobie a życie sobie. 

  • 3 lata temu

    A ja znowuż z pytaniem do Was, bo stan zdrowia mojego Przyjaciela mnie martwi. Czy któreś z Was doświadczało czegoś takiego jak bóle stawów i mięśni, które utrzymywały się kilka dni, powracały co i rusz? Do tego co jakiś czas infekcje z gorączką, co w obecnym czasie budzi dodatkowy strach. No i powtarzające się powiększone węzły pachwinowe. Czy to może mieć związek z samą chorobą lub odpowiedzią na lek (sprycel)? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

  • 3 lata temu
    Alita- Sprycel brałam przez 4 lata. Poczatki były ciężkie, ból głowy silny, objawy grypodobne, ogólne rozbicie. U mnie minęło to po 2 tygodniach. Po miesiący zaczęła sie nietolerancja laktozy /od leku/. Ogólnie niezle wspominam ten lek. Po 4 latach miałam bardzo duzo płynku w opłucnej i musiałam odstawić lek. Organizm musi sie przyzwyczaic do leku . Pozdrawiam :)
  • 3 lata temu

    Alita czy Twój przyjaciel rozmawia z lekarzem o swoim samopoczuciu. Może ma za dużą dawkę i może warto by było nawet na próbę  obniżyć i dopasować. Ja nie biorę 400 tylko 300 mg i jest ok a było nie do zniesienia a wyniki nie uległy zmianie. Warto spróbować, to jest tylko moje zdanie. Pozdrawiam i zdrówka życzę 

  • wizyta 17.luty wyniki odpowiedz optymalna MR4 co to znaczy ?
  • Ja uzyskałam informację od lekarza,że odpowiedź optymalna oznacza,że nie ma oznak wymagających zmiany leczenia.
  • 3 lata temu

    Ela77785 - ogromne dzięki za informacje!

    jadwigap - hematolog niedawno zleciła wykonanie trepanobiopsji, czekamy teraz na wyniki.

    Mam takie odczucie, że z Wami tutaj idzie lepiej temat zgłębić niż podczas wizyty u lekarza, który się w tym specjalizuje. Pozdrawiam Wszystkich ciepło!

  • 3 lata temu

    Ela77775 przepraszam za omyłkę w nicku

  • 3 lata temu
    Edward1941- to jest głęboka odpowiedź molekularna. Gdybyś był leczony nilotynibem, to mogłbyś odstawić leczenie
  • Hey 

    Czy ktoś z was obecnych na forum przyjmował już szczepionkę na covid? 
    Ja mam możliwość zaszczepienia się Astra Zeneka jako nauczyciel, ale strasznie się obawiam.

    Chociaż moja Pani Profesory wyraziła zgodę na szczepienie.

    Napiszcie proszę jak wasi lekarze wypowiadają się na temat szczepień w przypadku naszej choroby.

    Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?


    Pozdrawiam 

    Wiola



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat