Czy to może być rak jądra?

11 miesięcy temu
Kilka dni temu mój kolega w tym samym wieku (21 lat) miał wycinane jądro, wykryli u niego nowotwór jednego z nich. Ja z natury jestem osobą, która w takich momentach bardzo przeżywa, oczywiście zacząłem się samobadać, średnio po 50 razy dziennie. Nie wyczuwam nic niepokojącego poza 1 (właściwie 2 zmianami). Jądra są dosyć miękkie, gładkie, na górze oczywiście najądrze i żyły (nasieniowody?), które idą do samego dołu jąder. I tu moje pytanie w dolnej okolicy obu jąder mam wyczuwalne wybrzuszenie, coś jakby żyła w poziomie, która otacza tak jakby dolną część jąder, jakby ktoś wziął nitkę i otoczył jądra na dole. Nie jest to zbyt twarde, nie mam żadnych objawów, jądra nie są powiększone, twarde, jednak zastanawia mnie czy to coś idące w koło to po prostu jakieś żyłki, czy po prostu taka natura moich jąder, skoro znajduję się to na obu?
4 odpowiedzi:
 • 11 miesięcy temu
  To są naczynia krwionośne.
 • 11 miesięcy temu

  carla, ale naczynia krwionośne są wyczuwalne w dotyku? Nie stresuję się tym bardzo, bo występuje na dwóch jądrach na raz, a np. nowotwory same w sobie są rzadkie, a na obu jądrach już szczególnie. Też mam podejrzenia że to jakaś żyłka lub coś takiego, bo w dotyku tak ją czuć, zdziwiło mnie jednak że znajduję się prawie w połowie jądra i oplata je jakby w niepełne koło. Ale też myślę że to jakaś żyłka. Trochę mnie uspokoiłaś :-)

 • 11 miesięcy temu

  To co napiszę wynika z mojego doświadczenia. Taki dokładny opis i przejawiający się w tych postach lęk, świadczy o jednym. Miałem to samo. Bliska osoba zmarła na raka języka (palacz od lat) zacząłem się bać panicznie raka - uporczywe samobadanie wszystkich narządów, kontrola nawet drobnych objawów, nerwica lękowa, poszukiwanie lekarzy, terapia psychologiczna. W końcu jak doszedłem do siebie, to rak pojawił się rzeczywiście w nerce, w pewnym sensie nerwica mnie uratowała. Swoje jądra też znałem w najdrobniejszych szczegółach, wszystkie grudki miałem samozbadane. Chłopie powiem tak, nie ma w tym logiki, on ma raka to ja napewno też mam - bieżą się w garść, nasze ciało nie jest idealne. Masz wątpliwości (oczywiście dobrze że się badasz) Jak masz wątpliwości zapisz się do urologa na usg jąder i zapewniam Cię, że nic tam nie ma. Często tak wyglądają żyłaczki powrózka nasiennego, ma je większość facetów. 

 • 10 miesięcy temu

  Jestem studentem onkologii

  Poszukuję  mężczyzn w przedziale wiekowym 30/40 lat ,w początkowej fazie raka jądra, guza jądra. Prowadzimy odplatne badanie (ankiety)

  Wypłaty od 2-5 tyś

  Więcej informacji na priv

  Chętnych mężczyzn prosimy w  odpowiedzi o podanie wieku i pozostawienie kontaktu

  Cała PolskaZaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat