rak brodawkowaty tarczycy

8 lat temu
Witam , niedawno dowiedziałam się , że mam raka brodawkowatego tarczycy. Pod koniec grudnia przeszłam operację usunięcia całej tarczycy. Właśnie dostałam wynik badania histopatologicznego które wysłali na konsultację do Gliwic i niestety wynik potwierdził się.Słyszałam , że dalej kierują na leczenie radiojodem, ale czy w każdym przypadku tak jest ?
13 odpowiedzi:
 • 8 lat temu
  Witaj,jeżeli to jest mały mikrorak i cała reszta czysta,to nie kierują na jod.Jeżeli zlecą jodowanie, należy skorzystać z leczenia.
 • 8 lat temu
  Ja mam jodowanie na święta Wielkanocne :-)
 • Długo się czeka na jod? A w jakim mieście będziesz miała ?
 • 8 lat temu
  Ja miałam operację w Gliwicach, również jodowanie będę tam mieć.Termin na leczenie jodem zależy od ośrodka i stopnia zaawansowania choroby.Ja czekam pół roku.Gdzie byłaś operowana?
 • Operację miałam w Aleksandrowie Kujawskim Cieszę się , że jestem już po operacji. Niebawem dostanę wynik badania histopatologicznego , wiem tylko że się potwierdził wynik biopsji ale szczegółów nie znam. Mam 27 lat i chciałabym jeszcze trochę pożyć , to niestety mój drugi nowotwór bo pierwszym była białaczka limfatyczna.
 • 8 lat temu
  Nowotwór brodawkowaty to najlepiej rokujący, z niezauważonym chodzisz sobie minimum 20, 30 lat.To nie jest nowotwór zabójca!Szybciej nas może trzepnąć samochód na przejściu, niż ten raczek!Jeden wielki minus to stres i obawy,który wszyscy odczuwamy.Ale jak piszesz,że jeden bój masz za sobą,to tym naprawdę się nie przejmuj! :-)
 • Dobrze , że pozbyłam się już tarczycy, niestety teraz na nowo muszę dobrać dawkę hormonu i mój organizm wariuje. Brałam letrox 100, teraz od ponad 2 tyg biorę dawkę 125 i nie wiem czy to wystarczy bo nie odczuwam różnicy zbytniej.
 • Dostałam wynik badania w końcu. Napisali mi tak : rak brodawkowaty klasyczny lewego płata tarczycy G I , zaawansowanie pT2 Nx Mx . Zmiana o największym wymiarze 1,8 cm , nieotorebkowana usunięta w granicach zdrowych tkanek. W płacie prawym i pozostałej części lewego płata utkanie wola guzkowego z rozrostem grudek chłonnych - nie można wykluczyć Hashimoto. Obraz makroskopowy : płat prawy - 4x2x2cm , na przekrojach guzki szkliste 3x 5913-5915 płat lewy- 4x3x2 cm , na przekrojach guzki szkliste 3x 5916-5918 płat piramidowy 1cm - 1xcmb. 5919 Nie wiem czy ten wynik jest dobry , trochę się stresuję bo na omówienie idę za kilka dni dopiero
 • Asieczka mysle, ze wynik jest dobry, nie masz przerzutow do wezlow :)
 • Dzięki za odpowiedź. Trochę mi się nastrój poprawił dzięki temu.Z tego co mówił lekarz po operacji to węzłów nie usuwali bo nie było takiej potrzeby. :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat