Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4898 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Leczę się od ponad 2 lat. Od początku imatynib, generyk.

  • Witam serdecznie szanownych forumowiczów, wczoraj o 14:30 zaszczepiłem się Pfizerem. Wieczorem przed położeniem się spać mierzyłem temperaturé wynosiła 35,8 więc osłabienie. Dzisiaj czuję się dobrze, czuję ból punktowy mięśnia w miejscu ukłucia i to tyle, temperatura jak i wczoraj 35,8 i póki co nic się nie dzieje. Napiszę gdy coś się zmieni. Zdziwił mnie tylko fakt, iż Pani pielęgniarka nie określiła dokładnie terminu drugiej dawki mówiąc że będzie to za około 6 tygodni!? Czy to możliwe? Podobno odstęp między dawkami dla Pfajzera to 21 dni! O co tu chodzi??? Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

  • 3 lata temu

    teraz jest 42 dni 

  • 3 lata temu

    Arturecki teraz jest do 42 dni

  • 3 lata temu

    Arturecki teraz jest do 42 dni

  • Właśnie przeczytałem o tym...ale dzięki. Pozdrawiam serdecznie jak zwykle. Mija 26 godzina od szczepienia poza lekkim bólem mięśnia w miejscu ukłucia wszystko ok. czuję się dobrze.

  • 3 lata temu
    U mnie dzisiaj już lepiej, tylko minimalne zmęczenie. Ja od razu dostałam datę podania drugiej dawki, dokładnie 6 tygodni.
  • Helo Maronia...to super że już lepiej. Wiesz dziś czytałem ciekawy artykuł, podobno właśnie w związku z hormonami żeńskimi kobiety częściej mają skutki uboczne po szczepieniu...ciekawe czy to prawda? Zdrówka życzę. 

  • 3 lata temu

    Kochani czy ma ktoś z Was wiedzę po jakim czasie można się zaszczepić na Covid po przechorowaniu go. Może ktoś był w takiej sytuacji, bo od hematologa się nie dowiedziałam. Pozdrawiam 

  • Nowe wydłużone odstępy między dawkami szczepionek przeciw COVID-19 będą obowiązywać wobec osób, które jeszcze nie miały iniekcji. Przerwa w przypadku preparatu AstraZeneca wyniesie w granicach 12 tygodni, zaś jeśli chodzi o szczepionki od Pfizera i Moderny - do 6 tygodni.

    Kiedy druga dawka dla ozdrowieńców?

    Ozdrowieńcy mają otrzymać zastrzyk w ciągu sześciu miesięcy od zachorowania. Zalecana liczba dawek zostanie podana w terminie późniejszym.

    Ministerstwo Zdrowia wydało w sobotę komunikat w sprawie stosowanych schematów szczepień przeciw COVID-19 preparatami AstraZeneca, Pfizer/BionTech oraz Moderna.

    W komunikacie, z którym zapoznała się PAP, podano, że zalecenia wydano po zasięgnięciu opinii Zespołu ds. Szczepień Ochronnych oraz Rady Medycznej działającej przy Prezesie Rady Ministrów.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat