Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    w świętokrzyskim centrum onkologii jest mama, ale możliwe ze tylko przy samych leukocytach wysokich i anginie jest możliwa białaczka
  • Córka czuje się ogólnie dobrze, dzisiaj dostała lek to taka pomarańczowa kapsułka nie znam nazwy, może ktoś mi podpowie?
  • Kasblo - ja choruję już 10 lat i z tego co lekarz mówił tylko badanie szpiku może potwierdzić diagnozę. Dlatego trzeba czekać i po prostu mieć nadzieje!!!!
  • Wiola-79 - nie wiem co to może być za tabletka? Nie masz ulotki? Słoiczka? Opakowania? Pudełka??? Czegolokwiek co nam pomoże w nazwie? Moja tabletka jest pomarańczowa, ale gdybyś ją dostała byłaby podana nazwa. Uważam, że koniecznie nazwe trzeba poznać. Gdyby Twoja córcia złamała nogę (odpukać) to jak wezwiesz pogotowie to co powiesz? Że coś pomarańczowego zjada?? A leki na białaczke mają bardzo dużo interakcji!!! Nie można podawać różnych leków przeciw bólowych, nie można jeść nie których owoców, nie można jeść niektórych antybiotyków! Życzę Wam dużo zdrowia, ale uważam że powinnać tupać nogami u lekarz że masz poznać nazwe leku!!!
  • 7 lat temu
    Niestety diagnoza się potwierdziła białaczka szpikowa teraz czekają nas jeszcze badania genetyczne Mam nadzieje ze przy 70tys leukocytów to jest dopiero początek choroby i leczenie będzie przebiegało dobrze :(
  • Wiola_79 po twoim opisie wnioskuję że dostała imatinib u mnie w klinice pod nazwą Telux. Oczywiście zgadzam się z nalą123 musisz wiedzieć co dostaje córka bo reakcje są różne - nikt z Toba nie rozmawiał o działaniu leku??? To koniecznie przeczytaj ulotkę i pytaj o wszystko lekarzy, nas i córkę jak się czuje :-)
  • 7 lat temu
    nala- myślę z wdzięcznością ha ha. Zważyłam się przed pokrzywą i po pokrzywie na drugi dzień i ubyło 2 kg wagi, także jest super. Dzisiaj pytałam mojej hematolog czy mogę pić pokrzywę, przytaknęła. :D
  • 7 lat temu
    A mam pytanie co oznacza symbol ostra białaczka szpikowa M4??
  • ostra białaczka mielomonocytowa
  • 7 lat temu
    A mogłaby mi pani napisać coś więcej? Bardzo groźna jest ta choroba? Czy da się wyleczyć? Bardzo się martwię stad moje pytania


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat