Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Dziękuję za podpowiedzi, pytałam dzisiaj co to za lek, to glivec, muszę pocztać co może a czego nie może jeść, i jakie są skutki uboczne. Czy jakąś specjalną dietę się stosuje, bo powiedzieli, że jak najmniej tłuszczu i zakaz smażonego czy coś jeszcze? Dzięki za informacje
  • Wiola_79 Jak idziesz z córką do lekarza to zawsze noś tą ulotke i zawsze pokazuj lekarzowi!!!! Zakaz grejpfrutów, zakaz paracetamolu!!!!!!! Zakaz pewnych antybiotyków. Co do skutków ubocznych może być dużo ale jak pisałam córcia młoda i silna to nie musi mieć żadnych skutków ubocznych! Dieta lekka, nie drażniąca żołądka. Bez smażonego bo to obciąża żołądek. Pilnuj picie płynów - najlepiej wody - aby na bieżąco toskyny z organizmu wypłukiwała. Z gliwekiem trzeba dbać o florę jelitową - jogurty, kiszonki wprowadź do diety. Ja jadłam glivec parę lat. Będzie dobrze!!!
  • Retyja - bardzo bardzo się cieszę !!!!!!!! Ja byłam dziś u koleżanki. Piłam u niej moją pokrzywę i nie mogłam wyjść od Niej z domu bo ciągle siusiałam. Bardzo bardzo się cieszę!!!!
  • Kasblo - a mama ma właśnie ostrą białaczkę M4???
  • 7 lat temu
    Nala ja juz właśnie zacząłem przygodę z pokrzywą. Wczoraj uzbierałem i mama to przygotowała. Dziwny smak ale jak ma pomóc to trzeba. Tylko nie wiem ile tak tego wypijać na raz?
  • 7 lat temu
    Nala123 tak ostra białaczka szpikowa M4
  • 7 lat temu
    Nala123 tak ostra białaczka szpikowa M4
  • U mnie z tymi lekami jest zabawnie. Co miesiąc dostaje inny. To znaczy składnik ten sam imatinib. Ale różnych firm. Telux, nibix, imatinib. Więc jak by co to się nie zdziw Wiola. Kwestia kto da lepsza cene w przetargu na leki.
  • Ponatinib - nadzieja dla chorych na przewlekłą białaczkę szpikową bez refundacji w Polsce. Koszt blisko 30 tys. zł !DOMAGAMY SIĘ REFUNDACJI! www.natemat.pl/207813,chorzy-na-te-bialaczki-nie-zawsze-sa-w-stanie-zdazyc-zebrac-pieniadze-na-lek-ktory-ratuje-im-zycie-to-nie-w-porzadku www.hematoonkologia.pl/informacje-dla-chorych/news/id/2481-ratunek-dla-zycia-nadzieja-dla-chorych/ wywiad z prezesem Stowarzyszeniach Chorych na Przewlekłą Białaczkę Szpikową: www.medexpress.pl/gugulski-byloby-dobrze-gdyby-pacjenci-mogli-skorzystac-z-wszystkich-opcji-terapeutycznych/65382 Pozdrawiam Filip Kaźmierczak ---------------------------------------------- www.facebook.com/NieGenerykom/?fref=ts
  • Juras - no tak, nie chciałam pisać, że pokrzywa ma smak.... no .... specyficzny. Ale można się przyzwyczaić. Jak dodasz trochę miodu i liście mięty to będzie lepsza w smaku. Można w OBI tam na dziale ogród kupić miętę cytrynową. To już w ogóle będziesz miał naprawdę dobry napój. Co do ilości picia - dobre pytanie...... Ja piję dwa razy dziennie. Zaparzam w dużym kubku 350 ml taką ilość pokrzywy jak moja pięść. Nie wiem ile to gram. A ręce mam drobne :D :D :D :D Daj znak jak się czujesz po :D


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat