Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Juras nerki nie lubią soli, kwasów i ostrych przypraw o procentach nie wspomnę. Pozdrawiam
  • No widzisz Juras - my Cie wyleczymy hahaha Ale tak - picie dużej ilości płynów konieczne. I mówię to jako żona faceta co walczy już chyba z 15 lat z nadciśnieniem. Tylko nie chodzi o picie kawy, herbaty czarnej. Zielona herbata super. Ale najlepsza jest woda mineralna!!! Można dodać miętę, melisę, plastry kiwi, owoce granatu, mały plaster cytryny będzie woda smakowa. Bo przy imatynibie nie możesz cytrusów. Jak uporam się z rozgrzebaną kuchnią (która obecnie jest w dużym pokoju ;( ;( ;() i zagraca inne meble to dokopie się do książki o nadciśnieniu to więcej Ci powiem. Bo to przy nadciśnieniu serce bardzo trzeba wzmacniać. A że my suplementów nie jadamy, tylko owoce i warzywa odpowiednie. Możesz poczytać o soku z brzozy - jest moczopędny - lekarka zaleciła mężowi, A ja piłam go przy imatynibie, bo nie wchodzi w interalkcje.
  • Nala ja też czekam na twojego bloga.pozdrawiam serdecznie <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Dzięki kobitki za zainteresowanie moimi problemami.
  • Nala też nie mogę się doczekać twojego bloga.
  • Ja też czekam na blog :-)
  • Dziękuje Wam kochani!!! Jesteście kochani! Będę Was rozpieszczać ile wlezie <3 <3 <3 Będą sałatki i potrawy na zamówienie. A potem mam nadzieje, że we wrześniu się spotkamy i dokonacie oceny organoleptycznej!!!!!
  • Czy doznaliscie zmęczenia jako skutek uboczny imatynibu. Biorę już rok, oprócz tego że trochę mi się przytyło odczuwam niezwykle zmęczenie jak dla mnie. Ciągle jestem zmęczony i śpiący. Wyniki mam w normie. Nie mam sił nawet z treningów zrezygnowałem. Wstaje tylko po to żeby iść do pracy. O depresji nie ma mowy. To jakieś zmęczenie organizmu ale trwa to zbyt długo. Zastanawiam się czy to nie może być skutkiem brania chemii. Czy u Was coś się zmieniło w tym kierunku po rozpoczęciu tej chemii w tabletkach? I szkoda że nie ma powiadomienia o postach na tym forum. :-)
  • Misiek - ja na początku brania imatynibu byłam potwornie zmęczona, mówili o mnie śpiąca królewna, Ale trwało to kilka miesięcy, potem już czułam się dobrze. No ale każdy reaguje inaczej. A jakie masz wyniki biochem? Potas? Magnez? Żelazo? Imatynib jest silnym lekiem, może coś Ci ucieka z organizmu.......
  • Mój syn dziś na maturze z rozszerzonej biologii miał min pytanie o chromosomie Filadelfia :/ :/ :/ i białaczce, strasznie trudne pytania!!! Tyle tematów a on akurat miał ten. Pytali o terapie genową. No kto wie czy imatynib jest terapią genową czy nie hahahahahaha


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat