Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Mariolko!!!!! Przytulam Cię mocno!!! Tak mi przykro że cierpisz!! Uważaj na siebie i odpoczywaj dużo!!! tak bardzo bym chciała uściskać Cię w Poznaniu!!!!
  • Nala dziękuję bardzo, a co myślisz o ziołach klimuszki
  • 7 lat temu
    Niestety (a może i stety) zakończyłam przygodę z Tasigną. Na początku było ok, a potem przyplątała się jakaś infekcja i leukocyty zaczęły rosnąć z tygodnia na tydzień. W końcu lekarka zmieniła mi z powrotem na imatynib. Leukocyty zaczęły spadać, miałam badanie szpiku. Na razie biorę imatynib, niewykluczone że dostanę Sprycel.
  • 7 lat temu
    Niestety (a może i stety) zakończyłam przygodę z Tasigną. Na początku było ok, a potem przyplątała się jakaś infekcja i leukocyty zaczęły rosnąć z tygodnia na tydzień. W końcu lekarka zmieniła mi z powrotem na imatynib. Leukocyty zaczęły spadać, miałam badanie szpiku. Na razie biorę imatynib, niewykluczone że dostanę Sprycel.
  • MagdaP a kiedy wyniki szpiku? I trochę zaskoczona jestem że lekarka zleciła imatinib a nie od razu dasatinib ale to pewnie chce poczekać na wyniki ze szpiku
  • dora1119 - co do ziół Klimuszki to jak syn był chory to go tym leczyłam. Ja jestem w ogóle przeciwnikiem faszerowania dzieci chemią, to jeśli tylko mogłam to pił syropki i zioła. i dawało to bardzo dobre skutki. Ale o ile pamiętam zioła Klimuszki to mieszanka ziół. Więc koniecznie trzeba wiedzieć co wchodzi w skład mieszanki. Oby nie było w tej mieszance dziurawca. Ja jestem uczulona na kwas acetylosalicylowy więc w ziołach Klimuszki np. nie mogło być wierzby. Ale jak już pisałam i testuje na siebie od lat - bardzo wierze w pokrzywę - oczyszcza i wzmacnia. Na żołądek piję herbatke z kminku i kopru i anyżu. Pijałam też herbate z rumianku i też mi nic nie szkodziła.
  • Dora - a w maju już na pewno zrobie placki z pokrzywą. Ciasto na naleśniki i dodajesz poszatkowane liście pokrzywy.
  • Nala dziękuję bardzo.ale mam jeszcze jeden problem.podwyższony cholesterol 250lekarz kardiolog powiedział,/nie mogę dać nic na cholesterol /ja wcześniej kupiłem ziołowy lek lopobon .nawet mu o tym nie mówiłam i teraz nie wiem czy mam to brać
  • Dora - kompletnie nie znam się na sprawach cholesterolowych. Nie chcę mieszać Ci w głowie Popatrzyłam w intrenecie to ten Twój lek zawiera - no w sumie dobry skład, ale czytałaś skutki uboczne? np. krzepnięciu krwi?? Ja bym hematologa spytała. Bo białaczka to i tak problem z krwią a miłorząb może zaburzać krzepnięcie. A co z dietą? Może dieta ci pomoże??
  • Dora - ja mam taką książkę Marka Zaremby, dietetyka. Jaglany Detoks. On pisze tylko o jedzeniu, a nie specyfikach. Pisze o marchewce, selerze - o tym że w przypadku złego cholesterolu trzeba to jeść. Seler fermentuje w jelitach dzięki temu dobre bakterie mogą swobodnie pracować. Pisze tez że po prostu nasze jabłka są świetne na cholesterol. Pisze że trzeba jeść pestki dyni i to co ja jem bo kocham - siemię lniane!!! Siemię zalewam jogurtem i tak ziarenka puchną dwie godziny. Może to Ci pomoże????


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat