Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Oj, Iwoska, przykro mi z tą wątrobą :( daj znak proszę co będzie jutro! A Twoja koleżanka chyba zdaje za dwa dni egzamin na hematologa? Dobrze pamiętam? Pogadaj z lekarzem może o zmniejszeniu tagsigmy? Skoro ja mam gorsze wyniki od Ciebie i mam trzy tabletki? Może też Ci zmniejszy. A to zawsze mniej toksyczności dla Twojej wątroby.
  • Ogólnie nie było źle: byłam 3 w kolejce bo jak zwykle mój mąż był o 6 w przychodni żebym mogła być jedną z pierwszych, o 9.30 byłam już po wizycie, Pani doktor powiedziała, że była na sympozjum organizowanym przez Novartis i tylko u nas w lubelskim ma 2 takie przypadki podwyższonych prób wątrobowych i tyle, ten drugi przypadek to Pan który ma ALT 256 i mimo to nie zmniejszają mu dawki, więc skoro w USG czysto to mam brać Liv lub hepamerc i się nie przejmować. Reszta przypadków z Polski takich zaburzeń nie ma. A jutro od 9.00 wszyscy TRZYMAMY KCIUKI za pozytywny egzamin ze specjalizacji dr. K. :-)
  • Witam czy ktoś pije zioła np nagietek czy czystek a może jakieś inne
  • Witaj dora1119!Ja jestem z innego wątku ale przeglądam wszystkie.Co do ziół to piłam czystek przez miesiąc w tamtym roku ,jak skończyłam chemię i efekt był taki że nie chorowałam na grypę i do dziś nie choruje.Teraz robię sobie kurację na oczyszczenie organizmu pijąc sok brzozowy.Pozdrawiam :)
  • Mi przy Tasignie hematolog kategorycznie zakazał używać jakichkolwiek ziół i trzymam się tego, przez problemy z wątrobą używam tylko olej lniany zamiast oliwy np do sałatek :-)
  • Ale jaja Iwoska - bierzemy te same leki a nasi lekarze mają kompletnie inne zdanie!!! A ja kompletnie tego nie rozumiem!!!!! Ty masz zakaz ziół, ja mogę pić bez problemu (oczywiście dziurawiec zakazany) Ale ja pije rumianek, koper, od maja pije bardzo dużo pokrzywy zebranej na wsi i mam zapas suszonej w domu.
  • Ja biorę nibix i mój lekarz nie zabrania ziół (oprócz dziurawca, ale to oczywiste, info w ulotce). Łykam ostropest i piję dwa kubki dziennie czystka. Mimo obniżonych leukocytów i neutrofili na poziomie 1,11 nie łapię żadnych infekcji :-) A dookoła chorych nie brakuje. Miętę i rumianek też często piję.
  • ostropest chyba też działa, bo odkąd go stosuję, to wyniki są ok
  • A ja teraz pije nalewke z pigwy i sobie mowie' kto choremu zabroni zdrowo zyc; pozdrawiam
  • Hi hi hi dobre :-) no kto zabroni?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat