Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Otóż miło mi poinformować iż Społeczna Fundacja Ludzie dla ludzi jako organizator kampanii Policzmy Się podjęła decyzję o sfinansowaniu pobytu integracyjnego w Ciechocinku w dniach jak w tytule.Bedziemy mieli zapłacone noclegi z całodziennym wyżywieniem,natomiast dojazd oraz powrót płacimy sami.Ponadto ,otrzymałam informację jeszcze jedną piękną ,przedstawiciele Fundacji zechcą się z nami spotkać w Ciechocinku. :D Mam nadzieję ,że ta informacja pomoże podjąć decyzję tym z Państwa którzy zechcą dołaczyć do nas. Zapraszamy :D « odpowiedz Termin 18.IX-21.IX 2014
  • 10 lat temu
    Informacja na głównej stronie forum
  • 10 lat temu
    Byłam wczoraj w Katowicach i zamiast glivecu dostałam meaxin. Mam nadzieję, że będzie dobrze, choć wiadomo, że co oryginał to oryginał. Ale grunt to pozytywnie myśleć:) Pozdrawiam wszystkich już nie glivecowców tylko immatynibowców:)
  • 10 lat temu
    Artykuł w naszej sprawie - zachęcam do komentowania na stronie rynekzdrowia.pl http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Onkologia/Chrostowski-resort-obiecywal-dostep-do-imatynibu-ale-nie-do-leku-oryginalnego,144471,1013.html?answer=added#comments
  • 10 lat temu
    Dzisiaj w Opolu w aptece przy szpitalnej nie było Glivecu, zamiast niego Imatynib Teva. Ponoć zmiana jest od 1 września, ja w połowie lipca dostałem jeszcze dwa opakowaniu Glivecu. Po rozmowie z ordynatorem dowiedziałem się o obniżeniu finansowania do około 2tyś zł co nie pozwala zakupować Glivecu. Jak wygląda sytuacja w innych miastach? Czy we Wrocławiu jest dalej Glivec?
  • 10 lat temu
    We Wrocławiu od 1 września nie ma już Glivecu. http://www.prw.pl/articles/view/37470/Dali-im-nadzieje-by-potem-zabrac-leki-Pacjenci-zaskoczeni
  • 10 lat temu
    Dzis zamiast Glivecu dostałam Imatinib Polfy
  • 10 lat temu
    Dzisiaj w Chorzowie zamiast Glivecu dostaliśmy Meaxin Krka
  • 10 lat temu
    Czy jest ktoś co bierze Imatinib Polfy i jak się po nim czuje? Bo ja dzisiaj takie cudo dostałem.
  • Ja biorę Imatinib Polfy. Łykam drugie opakowanie. Źle go znoszę. Na początku bolały mnie kości (jak na początku brania glivecu) i miałam straszne nudności. Ból kości minął, nudności mam nadal. Imatinib ma okropny zapach i jest straszny w smaku. Długo ten smak pozostaje w buzi. I jeszcze się odbija przez jakiś czas po przyjęciu leku. Biorąc glivec czułam się bardzo dobrze. Ale cóż, nie mamy wyboru. Aby działał. W październiku jadę na szpik i BCR. A tak przy okazji zadam Wam pytanie. Glivec brałam od czerwca zeszłego roku. Nie osiągnęłam jeszcze większej odpowiedzi molekularnej. Mam 1,5%. Lekarz upiera się, że wszystko jest ok. Podzielcie się proszę Waszym doświadczeniem. Czy nie powinnam mieć zmienionego leku?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat