interpretacja wyników

8 lat temu
Witam Bardzo proszę o interpretację wyników mamy : Płat prawy 23*23*61, W całości hipoechogenny niejednorodnie (plamiście). W biegunie górnym na ścianie przedniej i bocznie lita zmiana hypoechogenna (niejednorodna sonograficznie) 13*11,5/12,1 mm w badaniu power - doppler II typ unaczynienia (do weryfikacji w BAC), poza tym bez wyraźnego ogniskowania się zmian. Płat lewy: 21*27*43 W całości hipoechogenny niejednorodnie (plamiście) Echogeniczność niejednorodna - zmiany wieloogniskowe, w biegunie dolnym niejednorodność akustyczna hipoechogenna (naciek zapalny?) 8,9*7,1*8,3 mm . Na ścianie tynje lita zmiana hypoechogenna 16*11,3*15,4 mm w badaniu power doppler - II stopień unaczynienia (do weryfikacji BAC). Grubość cieśni 4,4. Okoliczne węzły chłonne : Uwidoczniono pod prawym MOS-em 17*8,5 mm, 10,4*6,3mm i 8,5*4,5 mm. Ponadto pod lewym kątem żuchwy 18*8,9 mm oraz 14*6,5 mm i 8,3 *5,6 mm. Endokrynolog stwierdził hashimoto obrazowe - anty tpo i tsh w normie. CRP w normie.Przekroczony wapń. Strasznie się boję, że to coś złego. Mama jest po raku nerki :(
12 odpowiedzi:
 • 8 lat temu
  Witaj, nie jestem lekarzem, więc na nic moja interpretacja.Co mówił lekarz,kiedy mama ma mieć biobsje?
 • Witaj. 18 czerwca ma być biopsja.
 • 8 lat temu
  Czasami tak jest, że tarczyca jest usiana guzkami.Może ktoś się odezwie, kto miał podobną sytuację. 18 ma mieć dopiero pobraną?Jeśli sytuacja wam pozwala,to może biobsję zróbcie prywatnie, bo przez czas to stres może wykończyć człowieka.,później jeszcze oczekiwanie na wynik. Na razie nie myślcie o najgorszym,bo jak mama już miała przygodę z nowotworem,to jak widać walkę można wygrać.
 • To jest właśnie prywatnie.Endokrynolog twierdzi, że nie ma pośpiechu. Tak miała przygodę z nowotworem 5 lat temu, ale wiadomo że nikt nie chce mieć takich przygód :( Dziś robimy badanie LDH i zobaczymy co wyjdzie. Mam tylko głęboką nadzieję, że ten obraz jest przez hasimoto - zwapnienia, węzły i doppler.
 • 8 lat temu
  Trzymam kciuki, odezwij się jak będą wyniki.Jeśli endo mówiła,że nie ma pośpiechu, to nic strasznego pewnie nie widać:-)
 • No wiesz, są te zwapnienia i węzły i to mnie niepokoi. Dam znać.
 • No wiesz, są te zwapnienia i węzły i to mnie niepokoi. Dam znać.
 • No wiesz, są te zwapnienia i węzły i to mnie niepokoi. Dam znać.
 • No wiesz, są te zwapnienia i węzły i to mnie niepokoi. Dam znać.
 • Normy LDH 225-450 - mamie wyszło 399, więc w normie. Nie wiem, co top badanie wogóle daje, ale kazał zrobić.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat