Guz nerki

7 lat temu
Witam wszystkich. Jakiś czas temu poszłam na usg, i lekarz powiedział mi, ze mam na prawej nerce guza .. skierował mnie na tomograf .. jak na razie czekam na termin .. możecie powiedzieć mi jak to może dalej wyglądać.. jakie badania mnie czekają i co mogą pokazać.. czy robią biopsje nerki i jak ogólnie to wygląda.. dziękuję za odpowiedź .
26 odpowiedzi:
 • Witaj. Tomograf pokaże dokładniej jak ten guz wygląda to tak dla lekarza który będzie Ci go pewnie usuwał bo guza nerki sie nie pozostawia a tylko usuwa dalej daje się go do badania bo biopsji raczej nie robią. Stwierdzą też czy nie rozsiał sie gdzie indziej. Długo czekasz od badania USG? na TK?. Podaj więcej informacji skąd jesteś bo jest tu dużo osób co będą Ci mogli poradzić co dalej bo czas to Twoje zdrowie a kolejki są dość spore. Na tym forum znajdziesz wiele informacji.
 • 7 lat temu
  Jeżeli masz podejrzenie guza nerki to lekarz na skierowaniu TK winien napisać "pilne" i wtedy badanie masz szybciej. Terminy z tego co wiem to są odległe więc jeżeli jeszcze nie masz terminu pójdź do lekarza by przyspieszyć to badanie. Biopsji nerki -tak jak pisał Andrzej nie robią, w obawie, że guz może się rozlać jak mnie tłumaczył lekarz. Obecnie w zależności od umiejscowienia guza jest szansa na nefrektomię częściową i wycięcie guza z fragmentem nerki a pozostała działa. Wszystko zależy od rodzaju guza i jego umiejscowienia.
 • Witam. Guza zawsze sie usuwa ?? No coś słyszałam.. ale właśnie ktoś mi mówił, że najpierw próbują chemią.. a wiecie może jakich guzów nie mozna usunąć?
 • Andrzej 69.. usg już miałam dość dawno robione .. teraz właśnie tomograf . Lekarz wspomniał też cos o rezonansie, że koniecznie muszę zrobić . Ale powiem Ci że terminy są nie do przyjęcia . . Na nfz oczywiście, bo prywatnie to za dwa dni. A jak było u Ciebie??
 • Jeszcze mam pytanie .. czy na podstawie tomograf czy też rezonansu lekarz może stwierdzić, czy guz jest złośliwy czy też nie ??
 • Tak bardzo sie boję :( :( :( mam dopiero 25 lat, mam małe dziecko.. muszę zyc dla niej .. Ale czasem to nie mam ochoty wzywać z łóżka . . Taka jestem słaba:-(
 • Martucha25! z tego co wiem nie leczy sie guza nerki chemia! jest operacja nerkooszczedna albo wycinaja nerke z guzem, to w sumie zalezy od wynikow no i od lekarza,A Ty niemasz karty DILO?
 • No jeszcze takiej nie posiadam, bo jak to lekarz stwierdził.. na razie wiem że to guz , jak będzie wiadomo coś więcej to pomyślimy . . Tak powiedział
 • Martus nie buj sie !!!!!bedziesz zyc dla siebie dla Niuni . Przeczytaj forum a zobaczysz ile nas tu jest ? po RM lekarz moze powiedziec co to no ale tak naprawde wynik histo Ci powie co bylo! niemartw sie na zapas moze masz zwykla torbiel?
 • Rozmawiałam jakiś czas temu z lekarzem i wspomniał, ze sa guzy takie które leczy się chemia celowana czy jakoś..


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat