Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3289 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Dobra.dobra.Cichy 😆

    Ja chciałam tylko podzielić się tym co wyczytałam.nie mam doświadczenia praktycznego😉 i oby najdłużej nie.dzielimy się tu wszystkim więc i ja wylalam swoje info.

    Ściskam Was wszystkich

    Trzymajcie się w zdrowiu.ja narazie czuje się dobrze.ostatnio miałam zapalenie krtani i chrypialam jak stara pijaczka.hihi.

    Ale wszystko mija.i dalej walczy się z życiem.😉

  • 5 lat temu
    moni1 napisał:

    Qwert.tak to już jest w naszej chorobie raz wysoko raz nisko 😆Ka miałam.40tys wbc A potem tak bałam się wizyty A okazało się że spadły o 7tysi.!!Spokój to najważniejsze.ale sama wiem jak ciężko to utrzymać.trzymam za Was kciuki.

    A może to zasługa Twojej pierzgi, która wzmocinła cały Twój organizm...

    Ja uważam, że najważniejsze jest wzmacniać swój system immunologiczny z każdej strony.

    Z zewnątrz: powietrze, słońce

    od środka: odpowiednia dieta, suplementy itp

    Oraz duchowo (psychicznie) wyciszenie, poczcie humoru itp...

    Ja na 99% bede w Warszawie 26 kwietnia, mam do obgadania jeden temat z pewną osobą :)

    Może się niedługo dowiecie :)

    Pozdrawiam cieplutko w ten ciepły dzionek :)


  • 5 lat temu

    hej

    Carlo skoro będziesz to ja biorę dla Ciebie książkę. 😉

  • Szkoda że nie będę 26.04 w Warszawie akurat w tym dniu wypada mi wizyta u hematologa .Przełożyć nie można bo jestem uzależniony od leku i w tym dniu muszę pobrać ze szpitalnej apteki.Venetoklaks działa przed miesiącem wyniki były niemal idealne i oby tak dalej.Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że pojawi się film w internecie z tego spotkania.Ryszard.

  • 5 lat temu

    hej wszystkim 😆

    Ryszardzie wspaniałe Cię widzieć 😊.muslalam.wiele razy o Tym Co u Ciebie i widzę że B.dobrze.i tak niech pozostanie.nie martw się że nie będzie Cię 26.przecież nie raz jeszcze będzie możliwość spotkania.przed Tobą i nami... ŻYCIE. 😆

  • 5 lat temu

    ja chodzę na rehabilitację kręgosłupa i powiem wam że bardziej boli po niż przed.no i ten w-f co mi stosuje

    Masakra.dawno tak nie cwiczylam.haha aż wszystko trzeszczy.no cóż starość nie radość.

    Uściski dla Was

    Odzywajcie się bo coś cisza zapadła.

    Co u Joli?wie kto?Nie odzywa się. Aż się martwię.

  • 5 lat temu

    Moniczko, nie martw się. U mnie pomalutku do przodu. Moje neutrofile poszły w górę. Jeszcze są poniżej normy ale najważniejsze, że szpik nie został uszkodzony. Odpoczywam, bo trochę stresu było. Trzymajcie się cieplutko, buziaczki dla wszystkich.

    Życzę Wam zdrowych, pogodnych, rodzinnych ŚWIĄT Wielkanocnych 🙂

  • 5 lat temu

    Kochani życzę Wam spokojnych miłych Świąt Wielkanocnych  w gronie najbliższych oraz dużo dużo zdrowka

    Pozdrawiam Gosia

  • Dziękuję za życzenia i również życzę przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych. 

    Świetnie, że wszyscy w formie Ryś, Gosia, Joka :). Pozdrawiam 

  • 5 lat temu

    Dziękuję Kaja☺



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat