Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • Słoneczka moje

    Zapisujemy się na szkolenia w Warszawie

    Moni, Cichy i Carlo - Wy obowiązkowo do stolicy, bezdyskusyjnie :) widzimy się tam. Siadamy razem zaraz w pierwszej ławce, bo ja okulary gdzieś zgubiłam.

  • meluje sie 26 w ostatnjej ławce

  • 5 lat temu

    Pewnie że się spotykamy!!!!

    Żarcie dobre zjemy.kawke wypijemy.pogadamy co w ciele piszczy.bedzie extra.juz się cieszę!@!

    Przybywajcie!!!😂

  • Cichy - jak to w ostatniej??? To nie chcesz się z nami integrować????

  • Moni - super zatem się bardzo cieszę!!!!

  • nie chce zasłaniac wszystkim

  • Cichy i Jego wielkie barki :)

    Ale będzie fajnie misiaczki! Jeszcze jak wyskoczymy  wszyscy w tych samych koszulkach faqrak  to będzie ostro!

  • Witam , tata ma 65 lat , 3 lata temu dowiedział ze ma przewlekła białaczkę limfocytowa , we wrześniu miał Wbc 57, w grudniu 61, a dzisiaj w marcu 90,.lekarka twierdzi ze jeszcze tata nie ma czym się martwić jak będzie około 200 to będziemy się martwili . Hemoglobina Ok , ma trochę powiększona śledzionę i szybko się meczy . Co robić szukać innego lekarza czy zaufać . Tata ufa lekarce jeździ do niej ze szwagrem który tez choruje na ta chorobę ale u niego tak szybko nie postępuje . W lutym tata był przeziębiony , właściwie cały czas ma katar , czy to może mieć wpływ ns wynik ? 

  • 5 lat temu

    hej

    Marzenko zmien tacie lekarza.wszyscy tu że mną się zgodzę, że leczenie rozpoczyna się przy ok 100tys wbc.200tys to już ostra sprawa hiperleukocytoza juz jest przy 80tys wbc.co niektórzy z nas leczenie mieli już przy ponad 30tys.wiec to jakieś chore podejście lekarza.oczywiscie o leczeniu decydują też inne objawy, powiekszone węzły ok 10cm. Powiększenie śledzony i wątroby.potem anemia i trombocytopenia.czyli maloplytkowosc.

    Meczliwosci to normalka przy tej chorobie.

    A tata miał ust.rtg klatki pier.?To podstawowe badania.skad wiadomo,że to pbl?jakie badania to potwierdziły?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat