Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3289 odpowiedzi:
  • Moni nie wypowiadaj sie w sprawach jezeli do konca nie jestes zorientowana

  • Marzena2711 - widzisz..... co chory to inna opinia.

    Ja uważam, że można zapytać innego lekarza, bo nigdy to nie zaszkodzi.

    Ale z drugiej strony byłam na szkoleniu w profesorek który mówił, że jeśli nic się nie dzieje takiego, to nie należy podawać chemii, bo można zaszkodzić, I zaczynamy się martwić jak wbc dojdzie do 200 tys. Każda sprawa indywidulana. Nie tylko leukocyty mają to znaczenie. Ti samo mówiła nam lekarka na szkoleniu w Krakowie.

    Tata na pewno się męczy bo białe  krwinki to niedotleniona krew, a więc i ciężej na sercu.

    Poszukaj na spokojnie drugiego lekarza, ale na spokojnie

    Teraz 26 kwietnia będzie szkolenie w warszawie dla takich osób jak tato, Zapisz się na to szkolenie. będziesz mogła sama zapytać lekarza.

  • Kochani

    W związku z warsztatami dla chorych hematologicznie o których pisałam parę stron temu - w imieniu organizatora mam pytanie - czy osoby których nie będzie na spotkaniu - może chcecie za moim pośrednictwem zadać pytanie????

    Piszcie, a ja prześle do organizatora.

  • Qwert, co u mamy?

  • Joka0 odezwij sie 

  • https://faqrak.pl/forum/post/l... Kaja u mamy niby lepiej bo wbc spadło jej ze101 do 82,7;) ale doktor i tak kazał jej dzwonić do siebie w okolicy 15 kwietnia żeby dopytać o leczenie... Czuję się dobrze , puls się uspokoił i nerwy już mniejsze... 😉 Wydaje mi się że i nastawienie przed leczeniem ma lepsze niż jeszcze rok temu ... Chyba już przyzwyczaiła się do myśli że musi się leczyć 😊

  • 5 lat temu

    hej

    Cichy ja właśnie bardzo dużo wiem.i się wypowiadam.poczytaj trochę specjalistycznych książek A sam się dowiesz.

  • 5 lat temu

    Qwert.tak to już jest w naszej chorobie raz wysoko raz nisko 😆

    Ka miałam.40tys wbc A potem tak bałam się wizyty A okazało się że spadły o 7tysi.!!

    Spokój to najważniejsze.ale sama wiem jak ciężko to utrzymać.trzymam za Was kciuki.

  • Moni niemówie ze mało wiesz tylko ze nie do końcazorientowana co innego czytac ksiażki a przerobic chemie  spotkactaĆ tam  chorych i kilku fachowców od PBL

  • moni1 napisał:

    hejCichy ja właśnie bardzo dużo wiem.i się wypowiadam.poczytaj trochę specjalistycznych książek A sam się dowiesz.

    Sory, jeśli poczułaś się urażona,nie miałem na myśli brak Twojej wiedzy o naszej chorobie, tylko inne sprawy🙂




Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat