Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3290 odpowiedzi:
  • a czemu usuneli ci sledzione kolego nie martw sie na zapas to nic nieda 

  • Śledzionę usunęli mi po wypadku , ledwo odratowali ale się udało.  

  • raz było dobrze to i teraz bedzie

  • Rafal, ile masz lat? Nie pytam z ciekawosci, Pbl to choroba osob starszych. Niby choruja osoby mlodsze rowniez, ale prawdopodobienstwo jest mniejsze.

  • Mam już 30 lat wiec już  tez pierwszej młodości nie jestem he :)

  • Ja mam 46 lat i jestem traktowana jako młody pacjent ;) Tyle dobrego, że chociaż hematolog ma mnie za gówniarę hihi  

    Powodów takich wyników może być wiele, niekoniecznie PBL. Nie pozostaje nic innego jak tylko myśleć pozytywnie i czekać :) 

  • Kaja masz racje ja jestem troszke starszy ale na chemii tezczułem sie jak małolat

  • 5 lat temu

    Witaj Rafał.

    Ja mam 38 lat... diagnoza 2 lata temu.

    Podstawa to optymistyczne nastawienie jak pisał Cichy.

    Niech zbadają Ci szpik albo badanie z krwi na diagnoze choroby, ale to chyba potrwa 3-4 tygodnie.

    Jak bedziesz wiedział co Ci jest to mozesz myślec dalej.

    Podejrzewam osobiscie, ze bedzie to miało bardziej związek z Twoją powypadkową przeszłością.

    Czas pokaze, trzymaj sie.

  • Dzięki za słowa otuchy , czekam na wizytę , chodzę do pracy bo bym zgłupiał , jak mi coś wyjdzie to dam znać, jestem pechowcem zdrowotnym he jeszcze zdiagnozowane u mnie jamistosc rdzenia pare lat temu , ( choroba rzadka przewlekła nie uleczalna ) czuje się na 60 a nie na 30 lat . Mogę się czuć wyjątkowy hehe dzięki Panowie zdrowiejcie i pozbądźcie się tego paskudztwa ;) 

  • 5 lat temu

    hej.wszystkim 😁

    Rafale.dziwie się że od razu chcą startować u Ciebie z pobieraniem szpiku.cytometria obwodowa wykazuje czy występują u Ciebie w krwią białka odpowiedzialne za ten typ białaczki.ja takie miałam i wykryli 52,%zmienionych komórek.

    Mi też rodzinny stosował na początku leczenie antybiotykami.niestety wbc i limpho dalej rosły.

    U Ciebie zmalały więc może to tylko.jakis wirus .😊

    Życzę Ci by to było tyko to.glowa do góry 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat