Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3288 odpowiedzi:
  • Joka0 napisał:

    Cichy, czy zaszczepiłeś się przeciw grypie. Ja odpuściłam, bo jak byłam na chemii - pytałam i nie było jednoznacznej odpowiedzi ( oczywiście chodzi o osoby przyjmujace chemię) Zdrówka życzę
    Wpis edytowany dnia 25-10-2018 19:25 przez cichy3031
  • cichy3031 napisał:

    Joka0 napisał: Cichy, czy zaszczepiłeś się przeciw grypie. Ja odpuściłam, bo jak byłam na chemii - pytałam i nie było jednoznacznej odpowiedzi ( oczywiście chodzi o osoby przyjmujace chemię) Zdrówka życzę

    nie szczepiłem sie bo cały czas jestem przyziebiony od pnełmokokow zaszczepiłem się w maju i brałem tabletki od półpasca

  • przyziebiłem sie jak cholera lerze w wyrze

  • 5 lat temu

    Witajcie kochani 

    Dawno sie nie odzywalam, chociaż zaglądałam na forum i jestem na bieżaco. Jestem 2 mieśiące po leczeniu .Chemiterapię miałam tylko przez dwa miesiące,ponieważ wystąpiły powikłania, leczenie zakończyłam R- Solumedrolem - sterydami.Wyniki są stabilne na ten moment. Zmartwiłam się Rysiem ,mam nadzieję ze nagłośnienie sprawy w TV przyniesie pozytywny rezultat ,Bardzo mu tego życzę.

    Pozdrawiam wszystich ciepło, uważajcie na infekcjie ,bo pogody teraz są sprzyjające.

    Piotrek kuruj się

  • 5 lat temu

    Gosiuniu, jak miło Cię widzieć😊

  • 5 lat temu

    Przeciw pneumokokom zaszczepiłam się po pierwszej wizycie u hematologa. Przeciw grypie nie szczepiłam się w tym roku. A o zabezpieczeniu się przed półpaścem, słyszę pierwszy raz. Każdy hematolog daje inne zalecenia, albo nie daje ich wcale.

  • 5 lat temu
    Joka0 napisał:

    Przeciw pneumokokom zaszczepiłam się po pierwszej wizycie u hematologa. Przeciw grypie nie szczepiłam się w tym roku. A o zabezpieczeniu się przed półpaścem, słyszę pierwszy raz. Każdy hematolog daje inne zalecenia, albo nie daje ich wcale.


    JOKA, my.mielismy po kazdym cyklu chemi, heviran.

  • 5 lat temu

    Dzięki Jolusia  ja hewiran brałam przez całe leczenie i jeszcze  prawie 2 miesiące po..Przeciw grypie i pneumo  tez się nie szczepilam.

  • 5 lat temu

    Ja przyjmuje hascovir od pierwszego dnia chemii. Dopiero doczytałam, że ten lek jest także podawany na półpasiec. Kojarzyłam go z opryszczką. Dobrze, że jesteście i mnie uświadomiliście

    Wpis edytowany dnia 26-10-2018 18:03 przez Joka0
  • Jest światełko w tunelu jeszcze słabe ale chyba się rozjaśni ,szczegóły niedługo podam .Cichy  nie dawaj się .Do wszystkich askorbinian sodu dwa razy dziennie płaską łyżeczkę na szklankę wody to jest najlepsza witamina C albo wit.C od Jerzego Ziemby można zamówić  w internecie.Askorbinian można kupić w Lublinie w hurtowni zainteresowanym mogę podać adres,trzymajcie się cieplutko. Ryszard



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat